Hippo Oyuncakları Bilim ve Eğlenceyi Bir Araya Getiriyor


Bilimsel oyuncaklar, ailelerin ve çocukların son yıllarda daha çok tercih etmeye başladıkları oyuncak kategorileri arasında yer alıyor. Çocuklar için hem sağlıklı, hem de gelişimlerine yararlı ürünler sunmak isteyen oyuncak markaları da bu alandaki ürün çeşitliliğini artırmaya devam ediyor.

Türkiye’de de ürünlerini geniş bir alanda bulabileceğimiz eğitici oyuncak markaları arasında önemli bir yeri olan Hippo markası da bu alanda karşımıza çıkan bir isim.

Ödüllü Oyuncak Markası

7326_2

Hippo markası, farklı sektörlerde birçok önemli ürün üreten ve 2005 yılından bu yana var olan bir firmanın eseri. 2011 yılı itibariyle oyuncak sektöründe de “Hippo Oyuncak” adıyla yer alan firma, detaylandırılmış ve ince eleyip sık dokunarak üretilmiş ürünler ortaya koyuyor.

Ayrıca 2011 yılında Nürnberg Oyuncak Fuarı’nda Yenilikçilik Ödülü kazanan oyun setleri, daha sonra da Amerika’da The Parent’s Choice Honors (Anne Babaların Seçimi Madalyası) ve The Parent’s Choice Recommended Seal (Anne Babaların Seçimi Ödülleri, Önerilen Ürün) ödülleriyle çocuk gelişimine katkılarını belgelendirdi.

Her ne kadar eğiticiliği açısından çocuklara hitap ediyor gibi görünse de aslında her yaştan bilim ve oyuncak meraklısı için dikkat çekici ürünlere sahip olan marka sağlıklı, bilinçli ve eğlenceli bir oyun dünyası sunuyor. Ürünlerinde aynı zamanda doğaya zarar vermeden ondan kolay ve yararlı enerji üretilebileceğini küçük kitlerle ispat ediyor.

Gelelim Hippo oyuncakları ile gelen, bilinçli kuşaklar yetişmesine katkı sağlayan ürün seçeneklerine. Birkaç örnekle açıklayalım.

Doğadan temiz ve zararsız enerji etme yöntemleri denilince karşımıza çıkan başlıca 3 enerji türü Güneş, rüzgar ve su olur. İşte Hippo da ürünlerini bu üç farklı enerji türünü anlatmak için tasarlamış.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmaları İçin Tıklatın

Hippo Rüzgar Enerjisi, markanın tüm ürünlerinde olduğu gibi bir tür maket ve yap-boz prensibine dayanıyor. Rüzgardan elde edilen enerji ile hareket edebilecek araçlar yapmak için özel olarak tasarlanan bu kit ile birlikte yelkenli araba, traktör, planör, jetmobil gibi farklı tasarımlar üretebiliyor ve rüzgarın nasıl enerji kaynağı haline geldiğini örneklerle görüyor.

Hippo Su Gücü kiti ile birlikte hem hava gücü, hem de su gücünü kullanarak nasıl enerji üretilebileceğini görebiliyoruz. İçerisinde yer alan parçalar ile hem bir yapboz eğlencesi sunuyor, hem de birleştirilen parçaların bir arada çalışma prensibi ile fiziksel hareketliliği ortaya koyuyor. Su hazneleri ve basınç ile resimdeki araç hareket ettiriliyor.

Hippo Güneş Enerjisi de kit içerisindeki parçalar ve bir de Güneş paneli ile geliyor. Çocukları eğlendirerek onlara Güneş enerjisinin yanı sıra fizik kurallarını ve doğadaki doğal enerji kaynaklarını gösteriyor.

Geniş Ürün Çeşitliliği

Hippo marka oyuncak setlerinde “Deneysel” kategorisine girenlerden seçtiğimiz kitler haricinde Elektrikli Araçlar, Elastik Güç, Yaratıcı Ve Çevreci Enerji gibi setler de var. Hepsinin bir ürün kategorisine girdiği bu ürünlerin dışında ise Metal Earth, Nano Block ve Eğitsel gibi kategorilerde zengin ürün çeşitliliği de mevcut.

Markanın ürünlerine Türkiye’nin birçok noktasındaki oyuncak satan seçkin mağazalardan ulaşabiliyorsunuz.

Hippo Oyuncak Ürünleri İçin Tıklayın

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir