İlk Kez Düzenlenen CNR Games Week İstanbul Yarın Kapılarını Açıyor


CNR’ın ilk kez düzenlediği Oyun ve teknoloji fuarı yarın başlıyor.  İstanbul’da ilk kez gerçekleşecek olan Games Week İstanbul’un 2-5 Kasım süresince her gün katılımcılarına sunduğu birbirinden farklı konseptler ve fırsatlar ile bölgenin en büyük oyun platformu olmaya hazır.

TDL – DİNAMİK, EĞLENCELİ, TEKNOLOJİK İÇERİĞİ İLE İZLEYİCİLERİ İÇİN EŞSİZ BİR GÖSTERİ OLANAĞI YARATIYOR!

Dünya’da hızla büyüyen drone teknolojisi, drone yarışı ile sporunu Türkiye’de ilk kez gerçekleştiren ve yoğun ilgi gören Türkiye Drone Ligi, diğer etapların hazırlıklarına devam ederken 7’den 77’ye herkesin ilgisini çeken drone yarışlarını, teknolojik bir şov yarışı olan  ‘’DroneManya’’ ile  farklı içeriklerle izleyiciler ile buluşturuyor.

İlk 2 şov yarışlarında 150.000 kişilik izleyici kitlesine ulaşan TDL- Dronemanya  3. Yarışında 2 -5 Kasım tarihleri arasında CNR Games Week İstanbul’da katılımcıları büyüleyecek.

TÜRKİYE DRONE LİGİ – DRONEMANYA’DA NELER OLACAK?

1300 metrekare alan üzerinde, özel dizayn uv ve led ışıklarla aydınlatılmış, 13 birbirinden farklı engelle kurulan rekabetçi pistte Türkiye Drone Ligi’nin en deneyimli 6 FPV ( First Person View) drone pilotu 150 / 200  km/h süratlerde yarışırlarken freestyle uçuşları ile de izleyicilere hız ve cesaretleri ile görsel bir şölen yaşatacaklar. TDL pistlerinde eğitmenler, boş zamanların tümünde katılımcılara ücretsiz drone uçuş eğitimi verecekler. Ayrıca sizi tanıyan ve komutlarınızla takip eden Spark dronelar ve Spider Man drone ile şov uçuşları gerçekleştirecekler.  İlk kez katılımcılar kendi dronelarını da getirerek pistte yarış heyecanı da tadabilecekler.

TÜRKİYE’DEN NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ ve BİR İLK

Türkiye Drone Ligi ile de Nish Partner olan, Türkiye’den Nişantaşı Üniversitesi, dünyadan Vancouver Film School ‘un Games Week İstanbul’da olacak. Fuarda Nişantaşı Üniversitesi‘nde üretilen VR ve oyun yazılımları sergilenerek tanıtılacak.

TÜRKİYE DRONE LİGİ ALANINDA KATILIMCILAR DRONELARIN YANI SIRA BİRÇOK TEKNOLOJİK VE EĞLENCELİ AKTİVİTEYE DE KATILABİLECEKLER

Standlar ve Aktiviteler

TDL Stand Alanı

Nişantaşı Üniversitesi (VR ve Oyun Yazılımları Teknolojileri)

TDL Pilot Pit stop

Cosplay Şov Alanı

Maker’s Alanı

Hobicim  (TDL ürün tedarik partneri )

DJI Store

Ninebot (Tek teker ve ginger )

Referans Teknoloji  ( 3D teknoloji )

RC Maltepe Team ( RC Buggy ve Drift Araçları )

Drone Simülatör Alanı

Slotcar

Pilotların uçuşlarından boş kalan sürelerde hem eğitmenler hem de Cosplay ekibi birçok aktivite gerçekleştirecek.  Türkiye’de ilk defa bir drone etkinliğine DJI pilotları da davet edilirken ve pistte çeşitli aktiviteler ve yarışmalara katılacaklar.

-Topla Drone Vurma                          -Çemberden Drone Geçirme

-Drone ile Floresan Kırma                  -Drone ile Ağırlık Kaldırma

-Nerf ile Drone Vurma                        -Tenis Topu ile Drone Vurma

-Drone Uçuş Eğitimi                            -Pilotlar ile Paralel Uçuş

-Spark Şov                                          -Spider Man Drone Şov

-Simülatörlerde Ödüllü Yarışlar           -Pilotların Dronemanya Şov Yarışları

 

CNR Games Week Istanbul – Istanbul Video Oyunları ve Teknolojileri Fuarı 2-5 Kasım 2017’de Oyun ve Teknoloji Dünyasını Bir Araya Getiriyor

CNR Games Week İstanbul, bölgenin en büyük oyun platformu olmaya hazırlanıyor. Yeni oyunlar ve yeni teknolojiler, fuar süresince on binlerce iddialı oyuncuyla buluşacak. Cosplay yarışmaları ve E-Spor turnuvalarıyla kıran kırana mücadelelere sahne olacak organizasyonda, oyun geliştirme seminerleri, teknoloji sunumları, B2B ikili iş görüşmeleri ve çalıştaylar da yer alacak.

Fuar, Türk oyun geliştiricilerinin teknik, sosyal ve ekonomik gelişimini hızlandırmayı ve standartlarını, başarılarını ve uluslararası ölçekte popülerliğini arttırmayı amaçlamaktadır. Geniş kapsamlı ulusal katılımın yanı sıra, CNR Games Week İstanbul, Finlandiya, İran, Hindistan, Çin, Norveç ve Rusya’daki oyun geliştiricilerine de ev sahipliği yapacak.

Her yaştan oyuncu, teknoloji meraklıları, e-spor takımlarıyla birlikte yatırımcılar ve teknoloji girişimcileri ve oyun stüdyoları gibi oyun sektöründen kazanç sağlayan ve sağlamayı hedefleyenler CNR Games Week İstanbul’un ziyaretçi profilini oluşturuyor.

www.epin.com.tr adresinden satışı gerçekleştirilen CNR Games Week İstanbul Fuarı biletleri yoğun ilgi görüyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir