Infento: Yıllar boyu çocuğunuza bisiklet satınalma ihtiyacını ortadan kaldıran modüler bir araç


Onlarca farklı tasarımıyla artık eski bisikletleri çöpe atmayacak, çocuğunuz büyüdükçe yenisini satın almak zorunda kalmayacaksınız. Modüler tasarımı sayesinde tek bir alyan anahtarıyla istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Tüm kitler gayet düzenli bir kutu içinde geliyor. Bisiklet yapmak için bu kadar az parçanın yeterli olduğunu görmek şaşırtıcı.

Tüm kitler gayet düzenli bir kutu içinde geliyor. Bisiklet yapmak için bu kadar az parçanın yeterli olduğunu görmek şaşırtıcı.

Çocukların ebeveynleri ile birlikte yapabilecekleri bir proje olmasının yanında Infento, çocuğunuz büyüdükçe şekil değiştiren uzun ömürlü modüler bir tasarım. Infento, basit bir kızaktan 3 tekerlekli bisiklete kadar çocuğunuzun 13 yaşına kadar ihtiyacı olan her türlü taşıta dönüşebiliyor.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Junior kiti ile emekleme çağındakiler için yürüteç ya da sevdikleri oyuncakları taşıyabilecekleri 3 tekerlekli bir yük arabası yapabilirsiniz.

Junior kiti ile emekleme çağındakiler için yürüteç ya da sevdikleri oyuncakları taşıyabilecekleri 3 tekerlekli bir yük arabası yapabilirsiniz.

3 temel Infento kiti mevcut: Junior (0-5 yaşlar için, 6 farklı tasarım), Creator (0-10 yaşlar için, 9 tasarım) ve Master Creator (0-13 yaşlar için, 11 tasarım). Junior kiti ile emekleme çağındakiler için yürüteç ya da sevdikleri oyuncakları taşıyabilecekleri 3 tekerlekli bir yük arabası yapabilirsiniz. Creator kiti daha büyük çocukların kullanabileceği, fren ve amortisöre sahip karmaşık taşıtlar ortaya çıkarıyor. Master Creator kiti ise bu sisteme 3 tekerlekli bisiklet ya da uzanılarak kullanılan araçlar eklemeyi mümkün kılıyor.

Çocuğunuz 13 yaşına gelene kadar yeni bir bisiklet almak zorunda kalmayacaksınız.

Çocuğunuz 13 yaşına gelene kadar yeni bir bisiklet almak zorunda kalmayacaksınız.

Infento’nun özelliği, çocuk büyüdükçe ve bisikletinden beklentileri arttıkça kullanabileceği, gerçek anlamda iyi görünümlü, işlevsel bir taşıta dönüşebilmesi. Bu sayede sürekli eskisini elden çıkarıp yenisine para vermek zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıca çocuklar mekanik temellerini küçük yaşta, doğal ve adım adım almaya başladıkları için büyüdüklerinde bisikletlerinin tamir ve bakımını kendi kendilerine yapabilecek beceriye sahip oluyorlar. Bir tasarımı değiştirmek istediğinizde aracı tamamen sökmek zorunda olduğunuz için ileri seviyelerde aracı tamamlamak 6 saati bulabiliyor.

 

Infento, 2 adet kar eklentisine sahip (Junior ve Big). Bu eklentileri kullanarak kızaklar, kar bisikletleri gibi kar araçları yapabilirsiniz. Yani çocuğunuz hem ev içinde, hem de dışarıda, hem karda, hem de güneşli günlerde sürekli kullanacağı havalı bir araçla tüm çocukluğunu geçirebilecek.

Infento kitleri, çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenin de eğlenceli bir yolu.

Infento kitleri, çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenin de eğlenceli bir yolu.

 

Infento bisikletlerinde kullanılan kaliteli bileşenler kendilerini belli ediyor.

Infento bisikletlerinde kullanılan kaliteli bileşenler kendilerini belli ediyor.

infento_DETAIL-9

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Infento’nun başlangıcı 2010 yılına kadar uzanıyor. Kurucu ortağı olan Spencer Rutting, bir gençlik organizasyonunda gönüllü olarak çalışırken çocukların kendi tasarladıkları araçlarla katıldıkları bir yarışma düzenlerken bu fikri geliştirmiş. Çocukların gerçek bir araç tasarlamaktan çok hoşlandıkları ve verilen malzemelerle çok yaratıcı araçlar yaptıkları görülmüş. Bunun üzerine gerçek anlamda çok işlevli, dönüştürebilen parçalarla gerçek boyutta neler yapılabileceği düşünülmüş. Infento özellikle okullar için tasarlanmış bir eğitim kiti olarak geliştirilmeye başlamış olsa da artık dünya çapında satılıyor. Okullardan, ailelerden ve çocuklardan gelen olumlu yorumlar, tüketici pazarına yönelik bir ürün hazırlanmasına yol açmış. İki yıllık bir geliştirme sürecinin ardından yeni kitler artık satışa hazır. Infento’nun geliştirici ekibi, Seattle ve Amsterdam’da olmak üzere toplam 7 kişiden oluşuyor.

infento_DETAIL-14

 


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir