İş Ortaklığı: Fingermax


Oyuncaklar.TV’nin “İş Ortaklığı” kategorisinde, Türkiye’de distribütör arayan yabancı firmaları, yerli firmalarla tanıştırıyoruz.

Bir Fransız markası olan Fingermax, bünyesinde birden fazla markayı barındıran ve çocuklar başta olmak üzere her yaştan kullanıcının sanatsal eğlence ve gelişimine yönelik orijinal ürünler sunan bir isim.

Daha önce detaylarını paylaştığımız Lupe Toys markasının da içinde bulunduğu bu markalar arasında ayrıca Kaleidograph, Kidzaw, Playable Art, Babelböx gibi, her biri orijinal fikirlerle dolu bir marka ve ürün yelpazesi söz konusu.

Fikir vermesi amacıyla bu markalardan birkaçını kısaca inceleyelim.

Babelböx

babelböx

Temelde kolaj tekniğine dayanan ancak bunu daha özgün ve modern bir şekilde yapmayı sağlayan Babelböx, içinde farklı şekiller olan setlerdeki bu parçaları özgürce birleştirip yeni eserler ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Parçaların birer magnet olduğunu da ekleyelim.

babelböx2

İnsan imajları için Babelböx People, hayali canavar imajları içinse Babelböx Beast gibi farklı boyutlarda ve tiplerde setler üreten marka, yapılan eserlerin sergilenmesi için özel çerçeveler de içeriyor.

Masterkitz

masterkitz

Büyük ressamlar, gelmiş geçmiş en usta sanatçılar ile çocukları tanıştırmanın en güzel yollarından biri olan Masterkitz setleri içerisinde Van Gogh’dan Gustav Klimt’e, Monet’den Kandinsky’ye kadar geniş bir yelpaze yer alıyor.

masterkitz

Bu setler “Öğren, Yarat, Paylaş” işlevlerine sahip. Çocuklar önce, aldıkları setteki ressamın tarihteki yerini, tarzını orijinal yapan şeyleri ve çizim tekniklerini öğreniyor. Ardından, kutudan çıkan malzemelerle, o ressamın tarzında çalışıyor ve sonrasında yine kutuda yer alan çerçeveyle yaptığı eserini paylaşıyor.

Fingermax

FINGERMAX-BOX

Markaya kendi adını veren Fingermax isimli ürün ise çocukların kalem veya fırça yerine parmaklarına geçirdikleri özel aparatlarla yaratıcılıklarını konuşturmalarını sağlıyor.

fm-wb-tn

Fingermax ile İletişim

Unutmayın, verdiğimiz iki örnek Fingermax ürünlerinin sadece bir kısmı. Çok daha fazlasının yer aldığı 2016 katalogu için aşağıdaki online nüshayı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’den distribütörlüğe açık olan markayla iletişime geçmek için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Tel:         +34 91 626 39 72
E-posta: info@fingermax.com

 

İş Ortağı Arayan Diğer Markalar İçin Tıklayın


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir