İş Ortaklığı: Lupe Toys


Oyuncaklar.TV’nin “İş Ortaklığı” kategorisinde, Türkiye’de distribütör arayan yabancı firmaları, yerli firmalarla tanıştırıyoruz.

Lupe Toys, ABD merkezli bir oyuncak firması. 2013’te kurulmuş olan marka, İngiltere ve Meksika pazarında da yer alıyor.

Çocuklara merak duygusunu aşılarken duygusal ve kültürel gelişim sağlamak amacıyla yola çıkan Lupe Toys, ürünlerini geliştirirken doğadan ilham alıyor.

Screen shot 2016-08-08 at 12.50.27
10 yıllık bir araştırma, öğrenme ve geliştirme sürecinin sonucunda yola çıkan marka, doğal bir dünya için öğrenme, deneyimleme, yardımlaşma ve tasarım tutkusuyla dolu olduğunu söylüyor.

Screen shot 2016-08-04 at 00.37.55

Markanın tasarımları, bilgilendirmek ve var olan bilgiyi güçlendirmek için gözlemleme ve deneyimleme üzerine basit ve kolay anlaşılır ürünlere sahip.  Başka bir ifadeyle, ürettikleri her oyuncak, çocukların doğayla ilişkilerini anlamalarını ve yorumlamalarını sezgi yoluyla anlamalarını sağlıyor.

Screen shot 2016-08-04 at 00.37.16

Lupe Toys, şu sorudan yola çıkıyor: Oyuncak tasarımlarında örneğin neden bir minyatür yarış arabası veya minyatür itfaiye istasyonu yapılır da çocukların ağaçları veya başka doğal yapıları inşa edebileceği tasarımlar yapılmaz?

Screen shot 2016-08-04 at 00.14.03

Çocukların doğal dünyayı, ona değer vererek ve onunla ilişkisini özümseyerek anlaması ve bunu oynayarak başarması, bu sayede bir farkındalık kazandırılması Lupe Toys’un temel amacı.

Screen shot 2016-08-04 at 00.34.38

Doğal değerler inşa eden Lupe Toys oyuncakları; fizik, kimya, matematik ve biyoloji bilimleriyle, doğanın diliyle, türlerle, kültür ve coğrafyayla da ilişkili tasarımlar.

% 100’ü Meksika’da üretilen Lupe Toys markasının vizyon tanımı şöyle:

  • Doğal dünyadan ilham alan inovatif ve eğlenceli ürünler tasarlıyoruz.
  • Çeşitli yetenekleri bilim, teknoloji, sanat, matematik ve mühendislik öğrenimi ile destekleyerek geliştiriyoruz.
  • Yaratıcılığı, hayal gücünü ve merak duygusunu teşvik ediyoruz.
  • Doğaya duyulan saygı çerçevesinde deneyim ve merak sunuyoruz.
  • Sezgisel öğrenim oluşturmak için eğlence ve oyunu kullanıyoruz.
  • Her yaştan, cinsiyetten, dilden ve kültürden insanların kullanabileceği ürünler üretiyoruz.

Lupe Toys Ürünleri ve Fiyat Aralıkları

Lupe Toys’un 2016 itibariyle 3 kategoride toplam 5 ürünü var.  Bunları kısaca görmek gerekirse:

Oyunlar&Puzzle’lar kategorisi kapsamında 3 ürün yer alıyor.

Prisma Plegable, çocukların kendi satranç takımlarını tasarlayabilmeleri için bir satranç tahtası ile 32 parçalık kağıt ve karton malzemelerin yer aldığı bir tasarım seti. Bu set sayesinde, kendi hayal güçlerindeki satranç figürlerini hazırlayan çocuklar, tasarım ile öğrenimi aynı anda kazanıyorlar.

Prisma Plegable ürün fiyatı 19,95 USD, toptan satışta ise % 50 indirimle 10 USD’a düşüyor.

satranç

Prisma, yine Prisma Plegable’a benzeyen, aynı anda hem satranç takımı hem de 3D puzzle tasarımları yapmaya yarayan bir set. Mineral ve kaya şekillerinden ilham alarak tasarlanan bu 5 renkli sette de 32 parça yer alıyor. Fiyat bilgileri Prisma Plegable ile aynı.

prisma

Oyunlar&Puzzle’lar kategorinin son ürünü de Origo. Modern bir puzzle algısıyla tasarlanan 3 farklı şekle ve beş farklı renge sahip bu sette 128 parça var. Yapbozu yapma prensiplerini ve kurallarını belirlemeyi size bırakan setle sonsuz sayıda yapboz oluşturabiliyorsunuz.

Origo setlerinin de her biri 19,95 USD iken toptan satışta 10 USD fiyatla geliyor.

Screen shot 2016-08-04 at 00.43.08

Yapı Oyuncakları’nın şimdilik tek ürünü olan Rami, çocuklara modern bir anlayışla istedikleri renk ve biçimlerde ağaçlar yapmayı sağlayan, 32 parçalı ve  sonsuz alternatifli bir set.

Tekli ürün fiyatı 24,95 USD. Toptan almak istediğinizde bu fiyat 1250 USD’a düşüyor.

lupe-toys-rami-familia

Okul Ürünleri kategorisinin şimdilik tek ürünü ise Didactos. Kareli defterler üzerine çizilebilen hücresel ve doğal şekilleri ve bunların çizimini öğretmeyi amaçlıyor. Tekli satış fiyatı 5,95 USD olan ürünü toptan sipariş ettiğinizde 3 USD’a düşüyor.

didactos

Lupe Toys ile İletişim

Screen shot 2016-08-04 at 00.45.36

Yaptığımız görüşmede Lupe Toys yetkilileri, Türkiye pazarına girmek istediklerini ve tekliflere açık olduklarını belirttiler. Dilerseniz kendileriyle aşağıdaki kanallar üzerinden doğrudan iletişime geçebilir, Oyuncaklar.TV‘den kendileri hakkında bilgi aldığınızı ve ürünleriyle ilgilendiğinizi belirtebilirsiniz.

Marka ve ürünleriyle ilgili daha detaylı bilgiler edinmek veya doğrudan iletişime geçmek için:

Web Sitesi

Facebook

Satış ve Pazarlama:

Yetkili: Gerardo León de la Vega
E-posta: gerardo@lupetoys.com
Telefon: +521 55 4140 1160

Lupe Toys ürün fiyat bilgilerinin yer aldığı katalog için TIKLAYIN.

Firmanın tanıtım katalogu için TIKLAYIN.

İş Ortağı Arayan Diğer Markalar İçin Tıklayın

Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir