İş Sanat Kibele Galerisi’nden Masal Atölyesi


İş Sanat Kibele Galerisi’nde geçtiğimiz ay ziyarete açılan, İş Bankası Kültür Yayınları’nın yarım asrı aşan yolculuğunun kitaplar ve hatıralar üzerinden bir hikâyesi olan ‘60 Yılın Sergisi’nde, küçük okurlar da unutulmadı. Yayınevi, sergi alanında küçük okurları da keyifli bir masal atölyesinde ağırladı.

Masal atölyesi, Kültür Yayınları’nın bugüne kadar okurlarına sunduğu 3.650 kitabın ilk baskılarının bulunduğu ve ziyaretçilerden gelen yoğun istek üzerine 22 Aralık’a kadar uzatılan serginin kütüphanesinde gerçekleştirildi. Minikler atölyede, yayınevinin çocuk kitapları serisinin en sevilen kahramanlarından olan Sakar Cadı Vini’nin maceralarının izinde 300’ü aşkın çocuk neşeli saatler geçirdi. 5 – 8 yaş arası çocuklara yönelik olarak tasarlanan atölyede masal maceraları, Sakar Cadı Vini kostümü giyinmiş bir anlatıcı tarafından kuklalar, görseller ve ses efektleri yardımıyla sahnelendi. Çocuklar, eğlenceli geçen masal atölyesinin ardından sergiyi gezdi.

Türkiye’den Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

60 Yılın Sergisi, tarih ve anı kitaplarından çocuk ve ilk gençlik yayınlarına, nehir söyleşilerden sanata, modern klasiklerden Türk ve dünya edebiyatının en iyi örneklerine, sosyal ve beşeri bilimlerden inceleme ve araştırmaya, ekonomi ve iş idaresinden bireysel gelişime kadar uzanan çok geniş bir yelpazede eserler sunan yayınevinin zengin üretimini gözler önüne seriyor.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir