İsme Özel Kitap Hazırlayan “Lost My Name” 1 Milyon Kopyaya Ulaştı


Bu önemli satış rekorundan önce Lost My Name projesinden bahsedelim. Proje, çocukların ismine özel olarak hazırlanan bir öykü kitabını içeriyor. Hikayeye göre, karakterimiz ismini kaybetmiş oluyor ve kitap boyunca adının harflerini arayan bir çocuğun öyküsünü okuyoruz.

0img_5512

Her bölümde adının bir harfini bulan çocuklar, bu sayede hem eğlenceli bir sürpriz hediye almış, hem de okuma ve harf öğrenimini pekiştirmiş oluyor. Verilen siparişe göre isim ve hikayenin içeriği de değişiyor.

0Lost-My-Name-covers

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Lost My Name projenin adı ve ilk ürettiği kitap ise “Adını Kaybeden Küçük Kız/Erkek Çocuğu (The Little Boy/Girls Who Lost His/Her Name)” olarak belirlenmişti. Bunu özellikle belirtiyoruz çünkü markanın benzer başka projeleri de var.

0Screen-Shot-2013-09-27-at-10.57.03-AM

2 yıl önce başlanan bu ilk kitap yayımı, 2 yıl içerisinde bir milyon kopya satmayı başardı. Marka için bir kilometre taşı olan bu sayı içerisinde;

  • 64 bin 27 tanesi bir defa geçmekle birlikte 97 bin 827 farklı isme kitap basıldı.
  • Küresel anlamda en popüler isimler Oliver ve Olivia oldu.
  • Disney Frozen filminin gösteriminden sonraki 9 ay içerisinde, yoğun bir şekilde Elsa ve Anna ismine kitap siparişi gelmiş.
  • Game of Thrones’un 4.sezonunu takip eden aylarda bir ara Arya, Daenerys ve Cersei isimleri moda olmuş.
  • 2014 yılının Eylül ayında, yani Taylor Swift’in Shake it Off albümü sonrasında “Taylor” siparişi tavan yapmış.

0narbalek

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Markanın ikinci kitabı olan “Eve Giden İnanılmaz Galaksilerarası Yolculuk (The Incredible Intergalactic Journey Home)” geçtiğimiz ay çıktı.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir