İstanbul Modern’de bahar atölyesi


İstanbul Modern, 4-5 ve 6-10 yaş grubu çocuklar ve aileleri için bahar atölyesi düzenliyor. Dünyanın güneş etrafında yaptığı yolculuğun izlerini süren atölye sanat ve doğayı buluşturuyor

İstanbul Modern, hafta sonları çocukların aileleriyle birlikte katıldıkları atölye programlarına bir yenisini daha ekledi. Dört farklı mevsimi yaşayabildiğimiz bir coğrafyada, mevsim geçişlerinin, bizlere ve doğamıza yansımalarını ele alan atölye çalışması, doğaya hassasiyet ve merakla bakmak isteyen aileleri bekliyor.

Sergiden ilham alan desenler

Atölye çalışmasına İstanbul Modern’in “Sanatçı ve Zamanı” koleksiyon sergisini gezerek başlayan aileler, gezi sırasında yapıtlardaki desenlerden ilham alarak doğanın izlerini sürüyor.

İmece usülü yapılan saksılar

Kültürümüze ait bir değer olan “imece” kavramının da deneyime döküldüğü atölye çalışmasında çocuklar bir önceki hafta atölyeye katılan ailelerin hazırladığı beton saksıların üzerini kendi hayallerindeki boyuyor. Aileler ise atölyeye bir sonraki hafta katılacaklara hazırlık olması için saksılar üretiyor. Atölyenin sonunda çocuklar aileleriyle beraber tasarladıkları saksılara seçtikleri tohumları ekiyor.

4-5 yaş grubu ve aileleri için etkinlik tarih ve saatleri:

28 Mayıs 15:30-16:30

6-10 yaş grubu ve aileleri için etkinlik tarih ve saatleri:

27 Mayıs 15.30-16.30

Kontenjan 10 aile ile sınırlıdır.

Ailece Sanat Etkinlik Ücreti:

–        Bir çocuk ve bir yetişkin katılımı için 50 TL’dir.

–        İkinci yetişkin için 12,5 TL ve ikinci çocuk için 12,5 TL’dir.

–        Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerimize ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanır.


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir