Japon Zen Bahçesinin Puzzle’ı Üretildi


Dünyada ve ülkemizde en çok sevilen hobiler arasında yer alan maketçilik ve puzzle çeşitleri arasına şimdi Uzakdoğu’dan yeni bir moda haline gelecek bir seçenek geliyor: Zen Bahçeleri.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Japonların Zen inancı ve kültürüne göre sade ve minimal şekilde hazırladıkları Zen bahçeleri ya da bilinen diğer adıyla Japon taş bahçeleri şeklinde üretilen puzzle, aynı zamanda 2 boyutlu puzzle modelleri arasında da yer alıyor.

Beyaz ve gerçek Zen bahçeleri gibi şekillendirilmiş klasik puzzle şeklindeki tabanı tamamladıktan sonra kutu içerisinde gelen farklı türdeki 16 taş parçasını ve bunların çim tabanlarını dilediğiniz şekilde yerleştirebiliyorsunuz.

Japon Bahçeler1

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Geçtiğimiz yıl Japon Oyuncak Fuarı’nda ödül alan Zen Bahçesi Hobi ürünlerinin fiyatı ise 30 dolar.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir