KAÇUV Kanserli Çocuklar Ve Ailelerine Umut Oluyor


Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara çözüm üreten “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı Fark Yaratanlar programı, yedinci sezonuyla devam ediyor. Fark yaratan çalışmaların kısa videolarının hazırlanarak internet ortamında paylaşılmasına dayanan “Fark Yaratanlar” programı, çalışmaların izleyenlere ilham vermesini, bu sayede toplumsal gelişmeye aktif katılımı artırmayı amaçlıyor.

Yedinci sezonun onikinci Fark Yaratan’ı, Türkiye’de her yıl kanser teşhisi konan 3.000’e yakın çocuğun ve ailelerinin uzun ve yorucu yolculuğunda rahat bir şekilde tedavilerine devam etmeleri için çalışmalar yapan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı oldu.

KAÇUV, kuruluşundan beri Hastane Destek Paketleri sayesinde tanı aldıktan sonraki süreci çocuklara sempatik bir şekilde anlatmaya çalışıyor. “Çocuk Kâşifler Sanal Dünyada” ve “Oyun Benim İlacım” projeleriyle çocukların hastalık süresince dış dünyadan kopmadan hayata daha umutlu devam edebilmesi hedefleniyor. KAÇUV, Hastanelerde oyun odaları kuruyor, var olanları yeniliyor, hastane ve hastaların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor, ayrıca pedagog ve eğitim danışmanlarının desteğiyle çocukların oyun temelli eğitim almalarını sağlıyor.

1459497336_Kacuv_01

Vakfın en önemli projesi 2012 yılında hayata geçirdiği Aile Evi oldu. Bağışlarla yapılan Aile Evi’nde kanser tedavisi için şehir dışından gelen ve maddi imkânı olmayan ailelerin tedavi süresince bakım, beslenme ve barınma gibi ihtiyaçları karşılanıyor.

1459497332_Kacuv_03

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir