Kağıt Uçağınızı Akıllı Telefonunuz ile Uçurun


Akıllı telefonlar hayatımıza girdi gireli oldukça sıra dışı çok fazla örnekle karşılaştık ama bu, gerçekten ilginç bir fikir olarak karşımıza çıkıyor. Çok mu gerekli, diye düşünmemize sebep olsa da özellikleri ve performansı öğrendiğinizde ilginç ve eğlenceli bir deneyim olabileceğini düşünüyorsunuz.

PowerUp-3-0-Smartphone-Controlled-Paper-Airplane

PowerUp 3.0 adlı bu aparat, akıllı telefon uygulamasından gelen sinyalleri alıcı görevinde. Yani, arka kısmındaki pervaneyi ve dört farklı yöne yönlendirmesi işlemlerini akıllı telefonunuz ile yapabilmenizi sağlıyor.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

PowerUp-3-Smartphone-Controlled-Paper-Airplane-5

Önünde alıcı çip, arkasında pervane olan düz bir çubuk şeklindeki bu aparat, elbette tek başına uçup yönlenmek için yetersiz. Bunun için bir de kağıt uçağa ihtiyacımız var. Herhangi bir ince kartondan yapabileceğiniz bu uçağa, USB ile şarj edilen PowerUp 3.0  aparatınızı geçirmeniz yeterli.

Kısa sürede şarjı dolan uçağımız, 10 dakika süresince kesintisiz uçabiliyor. Uçuş mesafesi ise 55 metreye kadar genişleyebiliyor. Ürünün yurt dışı fiyatı 55 dolar civarında seyrediyor.

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir