Kendi Kendini Şarj Eden Elektrikli Bisiklet


MandoFootloose markasının tasarmı bu elektrikli bisikletin pedallarını çevirerek şarj olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Pedallarını çevirdiğinizde bisikletin arka tekerlekleri dönmüyor ama mekanik enerji elektrik enerjisine çevriliyor ve şarj edilebilir lityum-iyon bataryaya gereken enerjiyi sağlıyor. Bisikletin direksiyonundaki renkli ışıklar, binen kişinin pedalların direncini ve saatte 25 kilometreye kadar çıkabilen hızını seçmesini sağlıyor.

mando-footloose-hybrid-electric-bike_2

 

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

 

Bisiklet; zincirsiz hibrit sürücü sistemine, otomatik ikili sarmal motora, alüminyum kaplama karbon fiber çatala, 50 cm çapında tekerleklere ve ikili el frenlerine sahip. Çerçevesinin içindeki elektronik kontrol üniteleri bisikletin hızını ve arazinin eğimini denetlemesini ve otomatik olarak vites değiştirmesini sağlayarak ani hız yükseliş veya inişleri olmadan rahat bir sürüş olanağı sağlıyor. Bataryası tamamen doluyken, bisiklet pedalları kullanmasanız da 30 kilometre yol alabiliyor, pedalları çevirerek desteklerseniz bu uzaklık 45 kilometreye kadar uzayabiliyor. Bisikletin yanında verilen şarj cihazı ile 5 buçuk saatte şarj oluyor. Kolayca saklanabilmesi için katlanıp 3’te 1’i boyutuna getirilebiliyor.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

 

2

Ölçüleri: 162x116x61 cm
Ağırlığı: 22 kilogram

 


Hasan Soycan
Hasan; dününde bir AFL’li, bugününde ise bir ODTÜ Makine Mühendisliği emekçi öğrencisidir. Oldukça uzun bir öğrenci topluluğu serüveninden sonra üniversite hayatına SmartsUnited asistanlığı, bolca ders, futbol ve Oyuncaklar.TV ile devam ediyor. Girişimcilik kültürü ve heyecanına duyduğu yoğun sempati, onu kariyerinde çok beklemeden kendi girişimini kurmak konusunda oldukça heveslendiriyor. Ayrıca, küçüklüğünde kurcaladığı bir sürü oyuncaktan olsa gerek, mekanik heykellere özel ilgi duyar.

Hasan is an AFL alumni, and today he endeavors as a student at METU Mechanical Engineering. After a pretty long student club experience, he continues his university life with an asistantship at SmartsUnited, plentiful of studying, football and Oyuncaklar.TV . Feeling attracted to the entrepreneurship culture and excitement, he has a lot of desire to found his own start-up as soon as possible in his career. Moreover; probably because of all the toys he fumbled around, he has a special interest in mechanical sculptures.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir