Khet Lazerli Satranç Oyunu


Ölçüleri, türleri fark etmeksizin teknoloji ve elektronik ile klasik oyun ve oyuncakların buluşabilmesi, karşımıza her gün farklı yeni ürünler çıkarıyor. Bunlardan birisi de daha önce eski versiyonları olup yeni ve güçlendirilmiş bir versiyon ile karşımıza çıkan Khet isimli oyun.

photo-11

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Khet Laser Game 2.0 olarak adlandırılan, genel anlamda satranç oyununu andıran fakat lazer teknolojisi ile işleri biraz karıştıran bir oyun bu.

Mısır temalı tasarlanan oyundaki oyuncu figürleriniz Sfenks, Piramit, Anubis, Pharaoh gibi parçalardan oluşuyor.

khet-laser-game-pieces

Şah görevi gören, yani alındığında oyunu kaybetmemize neden olan taş ise Pharaoah. Her iki takımın da en büyük taşlarında üzerine basıldığında çalışan bir lazer mekanizması ve diğer küçük taşlarında ise aynalar var.

Sıra size geldiğinde, istediğiniz taşınızı kendi etrafında 90 derece döndürebiliyor ya da döndürmek yerine hareket ettirebiliyorsunuz.

khet-laser-game-real-lasers

Her defasında bir hamle şansınız var ve hamleleriniz ile büyük taşınızdaki lazer mekanizmasından çıkan ışığı aynalar arasında yansıtarak karşı tarafın şahını devirmeye çalışıyorsunuz. Bunu başarır da ışığı şah taşının üzerine düşürebilirseniz oyunun galibi oluyorsunuz.

khet_center_500_67926

Tabii öncelikle rakibinizin diğer taşlarını aynı prensiple almanız gerekiyor.

4

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Gözler için hiçbir zararı olmayan bir lazerle hazırlanan oyun 9 yaş ve üzeri için hazırlanmış. Geçtiğimiz yıllarda “Yılın Oyuncağı” ödülüne de aday olan ürünün fiyatı ise yurt dışında 35 dolardan başlıyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir