Kırmızı Balonlar Otizmliler İçin Havalandı


Zeytinburnu’nda çok sayıda vatandaş, Dünya Otizm Farkındalık Günü sebebiyle kırmızı kalpli balonlarla meydanda yürüyüş gerçekleştirdi. Caddelerin kırmızıya büründüğü yürüyüşte engelli gençlerden kurulu orkestra hem vatandaşları coşturdu hem de otizme dikkat çekti.

ZEYTİNBURNU’NDA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ SEBEBİYLE ÇOK SAYIDA VATANDAŞIN ELLERİNDE KIRMIZI KALP ŞEKLİNDE BALONLARLA KATILDIĞI YÜRÜYÜŞ RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU. (EMRAH KUŞ - HASİBE KARADAĞ/İSTANBUL-İHA)

Zeytinburnu Belediyesi Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) ile Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi, Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde otizme dikkat çekmek için kırmızı kalpli balonlarla yürüyüş düzenledi. 58’inci Bulvar Caddesi’nden başlayıp 15 Temmuz Meydanı’nda sonlanan yürüyüşe AKDEM’de görevli öğretmenler, yetkililer, Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi öğretmenleri, otizmli çocuklar ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik için yürüyen otizmli çocuklar, vatandaşlara kırmızı kalp şeklindeki balonları dağıttı. Ellerinde kırmızı balonlarla caddede yürüyen onlarca vatandaş renkli görüntüler oluşturdu. Dakikalar içerisinde sokaklardaki insanları da kendine katarak büyüyen kalabalık hep bir ağızdan “Eksik değil farklıyız, bir o kadar tatlıyız” sloganları attı. Yürüyüşün ardından Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi önüne gelen kalabalık alanda yer alan orkestrayla buluştu. Lise öğrencileri ve engelli vatandaşlardan oluşan müzik grubu söyledikleri şarkılarla katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir