Kırmızı Başlıklı Kız Aplikasyonu Yayınlandı


Akıllı telefonların oyun ve oyuncak dünyasıyla birleşmesi sonucu her geçen daha yeni ve farklı uygulamalar karşımıza çıkıyor. Çocuklar için hazırlanan uygulamalardan birisi de Filli Boya tarafından, adını bir renkten alan Kırmızı Başlıklı Kız masalı için tasarlandı.

Dünyanın en sevilen çocuk masalları arasında yer alan Kırmızı Başlıklı Kız masalı, bir akıllı cihaz aplikasyonu olarak kullanıma sunuldu. Masal okumayı veya dinlemeyi seven çocuklar için üretilen Kırmızı Başlıklı Kız uygulaması, bunu çok daha ilgi çekici ve renkli bir hale getirdi.

Filli-Boya-Kırmızı-Başlıklı-Kız

 

Daha sonra tekrar dinlenmesi için ses kaydetme özelliği olan uygulama, Türkçe ve İngilizce olarak seslendirilmiş. Eğitici ve didaktik yönünün de gözden kaçırılmadığı masalda, çocuklara ailelerinin sözlerini dinleyerek dış dünyada görebilecekleri tehlikelerden korunmak, akıllı ve dikkatli kararlar almak gibi önemli deneyimler öğretiliyor.

Türkiye’den Daha Fazla Haber İçin Tıklayın

92-640x330

Bir oyun aplikasyonu niteliğine de sahip olan Kırmızı Başlıklı Kız uygulaması için geliştirilen oyunlar ise masalın ardından çocukların öğrenirken eğlenmesini sağlamak amacıyla hazırlandı.

Uygulamayı Google Play ve AppStore üzerinden indirebilirsiniz.


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir