Kırtasiye Alışverişine Dikkat


Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, günün büyük bir kısmını kırtasiye ürünleriyle geçiren çocuklar için ürün güvenliğinin önemine dikkat çekiyor.

Doğru kırtasiye alışverişinin 3 adımı: “Sağlıklı, kaliteli ve güvenli”

Güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmeyen ürünler, kullanıcılar için önemli sağlık sorunlarına yol açabilecek pek çok risk taşıyor. Doğru kırtasiye alışverişinin sağlıklı, kaliteli, güvenli ürünler olmak üzere üç temel adımdan geçiyor.

Fiyatın tek kriter olmadığını bilen bilinçli tüketiciler köklü markalara, ürün kalitesine ve güvenliğine önem veriyor. Markanın bilinir ve güvenilir olması ile geçtiği testler ve sahip olduğu belgeler tüketicilerin rahat bir şekilde alışveriş yapmaları için dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Oyuncak Sektöründen Haberler İçin Tıklayın

Kaynağı belli olmayan ürünlere dikkat etmek gerekiyor. Ürün çeşitliliği içinde dış görünüş ve fiyat açısından cazip görünen ve genellikle Uzakdoğu etiketi bulunan ürünlere karşı dikkatli olunması, üreticisi belli olmayan ve marka bilinirliği bulunmayan yerlerden alışveriş yapılmaması konusunda ebeveynleri uyarıyor.

1472714457_faber_castell_lifestyle_cekim__6_

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir