LeapFrog’dan İnteraktif Oyun ve Eğitim Konsolu LeapTV


Konsol oyunları, son kuşak çocuklarının en çok ilgisini çeken oyun ve eğlence araçlarının başında geliyor. Televizyon ve internet bağlantısı ile yüksek grafik çözünürlükleri, kolay oynanabilirlik gibi çoğu özellik ve gerçekçilik unsuru başta olmak üzere bu ilginin pek çok sebebi var.

Çocuklar için eğitici ve eğlenceli elektronik araçlar üreten LeapFrog isimli marka, Türkiye’de de bulunabilen pek çok ürünüyle tanınıyor. Özellikle ebeveyn kontrollü çocuk tabletleri ile popüler olan marka, bu sefer çıtayı epey yükseğe taşıyarak, karşımıza bir oyun ve eğitim konsolu ile çıkıyor.

LeapFrog tarafından hem oyun, hem eğlence sunan, TV ile entegre olarak çalışan interaktif ve artırılmış gerçekçeklik prensibine dayalı bu ürünün adı ise LeapTV olarak konulmuş. Peki nedir Leap TV ve ne sunuyor bizlere?

0leaptvana

LeapTV elektrik ve bağlantı kabloları haricinde 3 temel parçaya sahip. Bunlar, her biri televizyona bağlanarak kullanılmak üzere kamera, konsol ve yönetim kumandası.

0leaptv2

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Konsolumuzu ve kameramızı televizyona bağladıktan sonra, tüm yönetim, kumanda aracılığıyla size geçiyor. Nasıl ki akıllı telefonlarımızdan sayısız oyun ve uygulama indiriyorsak, LeapTV de bize çok sayıda uygulama sunuyor. 16 GB hafızası olan ve WiFi ile internete bağlanabileceğiniz konsol ile bu uygulamaları edinebiliyorsunuz.

Ayrıca özel oyun kasetleri de satın alınabiliyor.

Ayrıca özel oyun kasetleri de satın alınabiliyor.

720p çözünürlük ile müthiş bir görsellik sunan konsol, bu aşamaya kadar sıradan bir video oyunu konsolu ya da eski deyimle atari gibi gözükebilir. Ancak LeapTV’nin alamet-i farikası kamerasında. Çünkü bu kamera hareket sensörlü ve artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde gerçek hayattaki sizi, TV ekranındaki oyun ve uygulamaya entegre edebiliyor.

4 ile 8 yaş arasındaki çocuklara hitap eden bu uygulamalardan birkaçı konsolda olsa da daha fazlası için farklı fiyatlarla satın alım gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu oyunların içerisinde, doğrudan kumanda ile yöneterek oynayabilecekleriniz olduğu gibi, asıl eğlenceli olan da çocukların, kendilerini kamera aracılığıyla televizyonda görerek, oyunu TV ekranının içinden oynamaları… Kumanda üzerindeki iki koldan biri, kullanım tercihine göre yer değiştirerek hem iki kişilik oyunların oynanmasını, hem de kolay ve sağlıklı bir kullanımı sunuyor.

0leaptvkumanda

Sadece eğlence amaçlı oyunlarda bile fiziksel aktivite sunan LeapTV, oyunların birçoğunda matematikten mantığa eğitici oyunlar ve görsel hafızadan motor becerilere kadar geliştirici uygulamalar ile tam bir gelişim çağı aktivite aracı olarak karşımıza çıkıyor.

0leaptv1

Ürünün yurt dışı fiyatı 130 dolara kadar ulaşabilse de Amazon gibi sitelerden indirimli edinmek de mümkün.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir