LEGO Technic 40. yılını kutluyor


 

 

Yaratıcı oyuncaklarıyla nesillerdir çocukların ve yetişkinlerin hayatlarına dahil olan LEGO; bu yıl farklı bir heyecan daha yaşıyor. LEGO’nun 1977 yılından itibaren adeta bir tutku haline dönüşen ürün grubu LEGO Technic; bu yıl 40. yaşını kutluyor. Yaratıcı, gerçekçi ve ikonik özellikleriyle LEGO Technic, sınırlarını zorlamak isteyenlere eşsiz deneyimler ve 40. yılına özel sürprizler sunuyor.

LEGO Technic tutkunları; 2017 yılında satışa sunulan BMW R 1200, Ultra Hafif Helikopter ve Telehandler ürünlerinin parçalarını kullanarak tamamen farklı, yıldönümüne özel bir model daha yapabiliyor! Lego.com web sitesinden yapım aşamalarının paylaşıldığı bu yeni model; en eski retro otomobilin modern bir yorumu olarak da beğeni topluyor. LEGO Technic 40. yıla özel olarak, ayrıca 2017’de satışa sunduğu tüm LEGO Technic setlerine özel bir LEGO parçası daha ekleyerek koleksiyonerlere yenilik sunuyor.


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir