Lego’dan Wall-E Temalı Set


Pixar Animation Studios tarafından 2008 yılında hazırlanıp gösterime giren, Walt Disney Pictures tarafından da dağıtımı yapılan 3D animasyon filmi Wall-E, kıyamet sonrasında yaşayan iki robotun ilişkisini anlatıyordu. Pixar firmasının yaptığı filmlerin en yüksek maliyetlisi olan ve son derece olumlu eleştiriler alan film, sadece ABD’de 224 milyon dolar kazanırken dünya çapında 503 milyon dolarlık hasılata ulaşmıştı.

Yankıları halen devam eden Wall-E filmi için Lego markası tarafından tematik bir yapı seti hazırlanacağı da uzun zamandır beklenen bir haberdi ki geçtiğimiz hafta itibariyle söz konusu setin ilk görselleri de marka tarafından resmi olarak yayınlandı.

00legowall1

 

Lego Setleri İçin Tıklayın

Setin tasarımı, filmin yapım ekibinde de yer alan Angus Maclane tarafından üstlenilmiş ve açıklandığı tarihten hemen sonra 10000’den fazla çevrimiçi oya sahip olmuş.

Satış tarihi henüz kesinleşmese de tahminler, bu yılın son ayında yurt dışında raflarda yer alacağı yönünde ve tahminen 40 dolar civarında bir fyatı olacak.

Lego Wall-E tematik seti, markanın bu yıl için hazırladığı ve içinde Lego Big Bang Theory ile Lego Doctor Who setlerinin de olduğu yeni bir serinin parçası.

 

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir