LEGOLAND Discovery Center’dan Anlamlı Başlangıç


Legoland Discovery Center İstanbul, Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk Discovery Center’ı olarak, Temmuz 2015 ayı içerisinde İstanbul’da ziyarete açılacak. Legoland Discovery Center İstanbul ile ilgili önemli detayları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Lego Discovery Center İstanbul Açılışı

Legoland Discovery Center İstanbul ekibi, henüz açılış yapılmadan etkinliklerine başladı ve başlangıç için de anlamlı bir projede yer aldı. Tohum Otizm Vakfı yararına düzenlenen ve pek çok ünlü simanın yer aldığı etkinlikte, Discovery Center kapsamındaki Miniland’de yer alacak yapılardan Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi’ni herkesten önce çocukların görmesi sağlandı.  Orijinalinin 90’a bir ölçeğiyle toplam 250 saat emek verilerek hazırlanan, İstanbul’un önemli yapıları çocuklar tarafından da büyük ilgi gördü. Gün boyunca Lego parçalarından tasarımlar yapan çocuklar, bu yolla kendilerini ifade etme şansı buldular. Gün sonunda toplanan gelir Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı.

Ayrıca Legoland Discovery Center İstanbul’un 2015 sonuna kadar 4,000 engelli çocuğu ücretsiz olarak misafir edeceği de duyuruldu.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir