Legoland Dıscovery Center Açılışı Temmuz’da


Dünyanın en büyük oyuncak markası olan Lego, küresel çaptaki girişimlerine Türkiye’de de devam ediyor. Dünyanın farklı yerlerinde açılan Legoland’lerin Doğu Avrupa’daki ve Türkiye’deki ilki olacak olan Legoland Discovery Center için tarih belirlendi.

Legoland Discovery Center İstanbul açılışı için belirlenen tarih ise Temmuz 2015 oldu.

apprentice+ride

3 bin metrekare gibi oldukça geniş bir alanda ve 3 milyon Lego parçası ile oluşturulmakta olan Legoland Discovery, 2 ile 10 yaş arası çocuklara ve ailelere hitap ediyor. Legoland Discovery Center içerisinde çocuklar için yaratıcı, renkli ve eğlenceli bir dünya sunmak amacıyla 2 Lego ride’ı, 4 boyutlu sinema, Lego parçalarının yapım aşamasının ve sırlarının anlatıldığı Lego Fabrika Turu, Master Model Builder tarafından yönetilen atölye çalışmaları, temalı oyun alanları, doğum günleri ve kutlamalar için özel parti odaları ve hem İstanbul’un hem dünyanın önemli sembollerinin inşa edildiği Lego Miniland kısımları yer alacak.

Lego Oyuncakları İçin Tıklayın

Topkapı Sarayı, Aya Sofya ve Boğaziçi Köprüsü gibi İstanbul’un sembol yapıları ve dünyaca ünlü Taç Mahal, Eyfel Kulesi, Big Ben, Kolezyum, Özgürlük Heykeli, Mısır Piramitleri gibi önemli binalar, Lego parçalarıile  inşa edilerek Miniland’da sergileniyor olacak.

Legoland Discovery Center , Forum İstanbul’da ziyaretçilere kapılarını açacak.

legou

 

 


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir