Legoland Discovery Centre İstanbul’da Geri Sayım Bitiyor


Lego, dünyanın  en büyük oyuncak markası olmaya yalnızca üretimleri ve satışları ile değil tematik projeleri ile de devam ediyor. Bir süre önce yapımı kesinleşen ve merakla beklenen Lego eğlence merkezi Türkiye’ye geliyor.

Amerika, Kanada, Almanya, Japonya ve İngiltere olmak üzere 14 farklı bölgede yer alan Lego eğlence merkezi Legoland Discovery Centre ‘ların 15.’si İstanbul’a geliyor.

Legoland Discovery Centre İstanbul açılışı için belirlenen tarih ise 30 Temmuz 2015 olarak kesinleşti.

Legoland Discovery Centre İstanbul Nerede?

 

dsc_0085

Peki, Legoland Discovery Centre İstanbul  nerede ve nasıl gidilir?

Forum İstanbul AVM Bayrampaşa içerisinde yer alan Yeni  Legoland Discovery Centre’a hem özel araçlarla hem de toplu taşıma ile ulaşmak çok kolay.

Otobüs ile gitmek isteyenler için 32, 32A ve 32T numaralı İETT araçlarının gittiği Forum İstanbul’a ayrıca Atatürk Havalimanı-Yenikapı metrosu ile de gitmek mümkün.

Haftanın her günü saat 10:00 ile 20:00 arasında açık olacak olan Legoland Discovery Centre İstanbul, 30 Temmuz günü saat 13:00’da ilk açılışını gerçekleştirecek.

Türkiye’den Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Legoland Discovery Centre İstanbul’da Neler Var?

 

ldc-istanbul-visual-map-v2

Dünyanın birçok bölgesinde tematik eğlence ve keşif alanları ile popüler olan Legoland Discovery Centre’lar, İstanbul’a da eksiksiz olarak geliyor. Gelelim ayrıntılara:

 • Lego Fabrikası turu yaparak fabrikanın tur rehberi Profesör Brick-A-Brack ile plastikleri taşıyıp Lego tuğlaları haline getirme deneyimini yaşayabiliyorsunuz.
 • Lego 4D Sinema deneyimi de yine Legoland Discovery Centre içerisinde yer alacak. Rüzgar, yağmur, şimşek ve kar efektleri ile istediğiniz Lego karakterleri ile gezintiye çıkabileceksiniz.
 • Krallık Macerası Lazer Oyunu ile at arabaya binebilir, kötü iskeletlere ve dev trollere karşı lazer silahınızla eğlenceli bir mücadele verebilirsiniz.
 • İstanbul’un ve dünyanın ikon haline gelmiş mimari yapılarının simgelendiği Minialand de Legoland içerisinde yer alacak. 1 milyon kadar Lego parçasından oluşan Galata Kulesi, Aya Sofya, Sultanahmet Camii, Boğaz Köprüsü ile dünyanın ikonik yapılarının bire bir modellenmiş maketlerini görebileceksiniz.
 • Lego Yarışçıları içerisinde yer alan laboratuvar ile sizi bekleyen binlerce parçayı kullanarak kendi araçlarınızı yaratabilir ve onlara hız testi yapmak için özel rampaları kullanabilirsiniz.
 • Merlin’in Çırağı, dünyanın tüm Legoland’lerinin en popüler bölümlerinden. Bir tren prensibiyle tasarlanan ve son derece güvenli olan araçlar ile gökyüzüne ulaşabilir, yükselebildiğiniz kadar yükselerek Büyücü Merlin’e yardımcı olabilirsiniz.
 • Lego Yangın Akademisi adı verilen oyun alanı içerisinde çocuklar hem oyun oynayıp eğlenebilir, hem de yangınla mücadele ederek hayat kurtarabildikleri bir deneyim yaşayabilirler. Tamamen rol oyunu olarak tasarlanan alan son derece güvenli.
 • Lego İnşaat Sahası, yumuşak Lego tuğlalarının yer aldığı ve vinç kabininde oturma şansının da sunulduğu 90 cm boy limitinin söz konusu olduğu bir alan.
 • Lego Master Model Builder, dünyanın her Legoland’inde yer alan bir tür workshop. Burada ilginç ve şaşırtıcı yapıların nasıl yapılacağını uzmanından öğrenebilir, Lego sanatının inceliklerini görüp deneyimleyebilirsiniz.
 • Lego mağazası, 900’den fazla set ve ürün, özel indirim ve teklifler ile sürekli açık olarak hizmet verecek.
 • Lego Duplo Kasabası ile klasik Lego parçalarının iki katı büyüklüğündeki parçalar ile oyun oynamak mümkün.
 • Olivia’nın Evi adı verilen bölümde ise kızlara özel tasarlanan renklerde parçalarla eğlenebilir, karaoke partisine katılabilirsiniz.
 • Legoland içerisinde ayrıca bir de kafe yer alacak. Kafede yetişkinler dinlenirken çocukların oynamaya devam etmesi için de güvenilir alanlar ve Lego parçaları yer alıyor.

Lego Setleri İçin Tıklayın

Legoland Bilet Fiyatları ve Etkinlikler

 

factory2

Legoland’de ayrıca doğum günlerini kutlamak da önceden yapılan rezervasyonlar ile mümkün olabilecek. Rezervasyon fiyatına dahil olan hizmetlerde giriş, pasta, içecek ve etkinlikler yer alıyor. Farklı doğum günü paketleri de hazırlanmış.

Legoland Discovery Centre İstanbul bilet fiyatları, tek girişlik ziyaretlerde 3 yaşa kadar ücretsiz, 3-14 yaş arası  30 TL, 15 ve üzeri için ise 37,50 TL olarak belirlenmiş. Online bilet alımlarında ise 15 yaş üzerine indirimler sunuluyor.

Ayrıca yıllık abonelik ve aktivite paketleri ile sınırsız giriş hakkına varana dek birçok avantaj da söz konusu oluyor.

Daha fazla detay için Legoland web sitesini ziyaret edebilir, Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarını inceleyebilirsiniz.

 

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir