Legoland’de Bilinmeyene Yolculuk


LEGOLAND® Discovery Centre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm minikleri uzayın derinliklerini keşfedecekleri bir yolculuğuna çıkarıyor. Galaksiler arasında geziye olanak sağlayan uzay temalı yeni Space Mission bölümü, Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Halil Kayıkçı’nın 22 Nisan’da çocuklarla bir araya geldiği bir etkinlikle tanıtılıyor.

İstanbul, 12 Nisan 2017 – İstanbul’un çocuklar ve aileleri için tasarlanmış en eğlenceli merkezlerinden biri olan LEGOLAND® Discovery Centre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda minikleri uzayla tanıştırıyor. Çocuklar uzay temalı yeni alanda kendi roketlerini tasarlayıp uzaya gönderebilecek ya da uzaktan kumandalı uzay istasyonlarında ebeveynleriyle birlikte eğlenirken evrenin sırlarını öğrenmenin keyfini yaşayacaklar. Üstelik galaksiler arası bu maceraya Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Halil Kayıkçı da katılacak.

unnamed

LEGOLAND® Discovery Centre’ın, 22 Nisan günü lansmanı yapılacak olan uzay temalı yeni bölümü Space M’de, Türkiye’nin ilk uzay yolcusu olarak tarihe adını yazdırmaya hazırlanan Halil Kayıkçı miniklerin sorularını yanıtlayacak ve uzay yolcusu olma hayalini nasıl gerçekleştirdiğini onlarla paylaşacak. Geleceğin astronotları Space M’de hem uzay mekikleri tasarlayıp astronotlar ile oynayarak Lego evreninin eğlendirirken öğreten dünyasının keyfine varacak, hem de bugünün uzay yolcusu ile keyifli anlar yaşayacak.

unnamed (1)


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir