Maker Faire’deki Favori Oyuncaklarımız


Maker Faire’de (Kendin Yap Fuarı) herkes kendi oyuncağını istediği şekilde oluşturabiliyor ve göründüğü kadarıyla oldukça eğlenceli ve insanı çocukluğuna döndüren bir etkinlik. O yüzden bu listeyi ‘çocuklarımıza alınabilecek ama aslında kendimiz oynamak için içten içe yanıp tutuşacaklarımız’ şeklinde sınırlayacağız.

PINBOX 3000

1

Pinbox 3000, küçük bir pinball makinasına dönüşen ve sizin dekore ettiğiniz bir oyuncak. Çok da tatlı, haftasonu boyunca hem yetişkinler hem de çocuklar elinden bırakamadı. Etrafınızdaki bütün oyuncakçıların bununla dolması an meselesi!

KAMIGAMI ROBOTLAR

2

Bu bir oyuncak mı? Robot mu? Yoksa süper-hızlı programlanabilir böcekler mi? Hepsinden bir parça aslında, ama hızlı hızlı ilerleyişlerini ve birbirlerine çarpmalarını izlemek fazlasıyla komikti. Küçük eğlenceli robotlar akıllı telefonunuzdan programlanıp kontrol edilebiliyor.

NASCENT ROKET ŞEKİLLİ MÜZİK ÇALAR

3 4

3 boyutlu yazıcı ile yapılmı olan roket parçalarını keyfinize göre birleştiriyorsunuz. Yüzlerce farklı şekli olması güzel bir şey tabi ama bizim asıl sevdiğimiz kısım bunların taşınabilir hoparlörler için bir kılıf olması. Kulaklarınız da gözünüz de bayram edecek!

MAKEBLOCK

5

Bu seferki oldukça sağlam (ve pahalı) bir Aurduino robot kurulum platformu, ama bir baksanıza ne kadar eğlenceli duruyor. Parçaları tek tek de alabilirsiniz set olarak da, robotun basit ya da kompleks olması sizin elinizde. Bu sistemin güzelliği ise oyuncakları ciddiye almamızı sağlaması.

3DKİTBASH

6

Bu firma sürekli olarak canavarlar, robotlar ve kahramanlardan oluşturduğu hayali evreni genişletiyor. En son görüşümüzden bu yana robotlarını geliştirmiş ve Rukibot’u eklemişler. Peki bundan sonra ne mi geliyor? Daha çok canavar!

KÜBİK ROBOT MUSTACHE ROBOT SETİ

7 8

Bu küçük robot kiti de gözümüze takıldı. Şimdilik sadece fuarda bulunuyorlardı ama seneye oyuncakçılarda görebilecekmişiz. Oyuncaktan çok tahta birer biblolar aslında ama yine de dayanamayacağımız kadar tatlı oldukları bir gerçek.

STRAWBEES

9

Dürüst olmak gerekirse bu küçük arkadaşları az kalsın incelemeden geçiyorduk. Çubuklardan istediğiniz yapıyı yaratmanıza olanak sağlayan araçlar bunlar, bu da ancak anaokulu öğrencilerin ilgisini çekecek bir şey gibi duruyor. Ama bu çubuklardan yaratılmış hava hokeyi masalarını, isansız hava araçlarını ve hovercraftleri görünce insanın bakış açısı gerçekten değişiyor.

WOOLBUDDY

10

Yumuşacık oyuncaklara sarılmayı hepimiz seviyoruz. Biz de bu tarz yaratıkları fuarlarda görmekten hoşlanıyoruz, kendi yaratığınızı kolayca oluşturabileceğiniz setler bulunuyor. Sadece yapmaya başlayın. Peluşsever yanınızı keşfedin ve benimseyin.

 


Hasan Soycan
Hasan; dününde bir AFL’li, bugününde ise bir ODTÜ Makine Mühendisliği emekçi öğrencisidir. Oldukça uzun bir öğrenci topluluğu serüveninden sonra üniversite hayatına SmartsUnited asistanlığı, bolca ders, futbol ve Oyuncaklar.TV ile devam ediyor. Girişimcilik kültürü ve heyecanına duyduğu yoğun sempati, onu kariyerinde çok beklemeden kendi girişimini kurmak konusunda oldukça heveslendiriyor. Ayrıca, küçüklüğünde kurcaladığı bir sürü oyuncaktan olsa gerek, mekanik heykellere özel ilgi duyar.

Hasan is an AFL alumni, and today he endeavors as a student at METU Mechanical Engineering. After a pretty long student club experience, he continues his university life with an asistantship at SmartsUnited, plentiful of studying, football and Oyuncaklar.TV . Feeling attracted to the entrepreneurship culture and excitement, he has a lot of desire to found his own start-up as soon as possible in his career. Moreover; probably because of all the toys he fumbled around, he has a special interest in mechanical sculptures.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir