Matematiğe Dokunabilirsiniz


Puzzle yapmayı sever misiniz, çocuğunuzla birlikte bir köprü inşa etmek ister misiniz, ya şarkı bestelemek, bilye yarışı izlediniz mi hiç,

Tüm bu soruların ortak yanı; matematik.  Pek çok öğrenci ve kimi yetişkinlerin korkulu rüyası olan matematik. Matematiğin hiç de korkulacak bir şey olmadığını gösteren bir sergi var bugünlerde Kadıköy’de; “Dokunulabilir Matematik”.

Sergide öğrenciler, deneyler sayesinde matematikle oyunlara dayalı bir ilişki kurma şansı buluyorlar. Dolaysız şekilde şaşırmaya ve düşünmeye teşvik eden sergide ayrıca elle, akıl ve kalp ile anlamaya ve okullardaki matematik dersleri için de yeni ilhamlar veriyor.

Türkiye’den Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Matematikle ilgili önyargıları kırmayı hedefleyen Goethe-Institut İstanbul’un düzenlediği interaktif sergi, Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nin en üst 2 katında 30 Kasım’a dek açık olacak.

 

 

Matematiğin tadına varacaklar.

Matematiğin tadına varacaklar.

1479989760_1__2_

1479989760_1__5_


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir