McLaren Markası Bu P1 Modeline 12 Bin Dolar İstiyor


Model araba koleksiyonculuğu da, tasarımcılığı da dünyanın en rağbet gören hobilerinden ve koleksiyon alanlarından birisi olmakla birlikte en pahalılarından da birisi. McLaren isimli model araba üreticisi de bunu bir kez daha kanıtladı.

0pi1modelcar1

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

P1 diecast model araba olarak üretilen bu model için MacLaren’in tavsiye ettiği satış fiyatı tam 12 bin dolar. Gerek malzemesi, gerekse müthiş detaylı tasarımı itibariyle bu fiyatı hak ettiğini düşündükleri P1 model araba, 1:8 ölçeğinde tasarlanmış.

0pi1modelcar2

Aracın bu fiyata sahip olmasının bir nedeni de McLaren’in geçtiğimiz hafta itibariyle üretimlerini tamamen durdurmuş olması. Yani sadece sınırlı olarak üretilmiş olan ve üzerine binip sürmeniz haricinde tüm detayları barındıran bu tasarım bir daha üretilemeyecek.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir