Melissa & Doug Dollhouse Furniture Kitchen Set:


İlk yıllarda mutfak önemli bir role sahiptir. Doğru yönlendirme ile mutfakta çocuklar beslenme, temizlik, sofra adabı ve kültürü konusundaki ilk adımlarını atarlar.

1988 yılında Melissa ve Doug Bernstein, çocuklar için ciddi eğitsel ürünler yapmak istediler. Ne yazık ki kendileri ciddi olamayacak kadar eğlenceli bir çift; ancak o dönemde pazarda eğitimi eğlenceli kılacak yeterli ürün mevcut değildi. Bu motivasyonla Connecticut’taki evlerinin bodrumunda bir şirket kurdular. Yıllar içinde bu ufak yapılanma 700-800 çalışanı olan bir firmaya dönüştü ve tahta yapbozlar, yapıtaşları, müzik enstrumanları, alfabeler, bebek oyuncakları ve diğer üst sınıf eğitsel oyuncaklar üreten bir şirket haline geldi. Bu oyuncakların tamamını, özellikle evcilik gibi oyunlarda kullanılan tahta ürünleri, bebek evlerini ve eşyalarını hala Melissa kendisi tasarlıyor.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Mutfak eşyaları seti, popüler Melissa & Doug Victorian Dollhouse için tasarlanmış.

Mutfak eşyaları seti, popüler Melissa & Doug Victorian Dollhouse için tasarlanmış.

Şirketi diğerlerinden ayıran en önemli özellik kalite, işlevsellik ve güvenlik konusunda titiz olması. Tüm oyuncaklarda çocuklara zarar vermeyecek plastic ve boyalar, paslanmaz çelik gibi malzemeler kullanılıyor. Bu nedenle Melissa & Doug bebek evleri rakiplerine göre daha fazla tercih ediliyorlar. Özellikle firmanın Viktorya dönemi bebek evi ve diğer 1:12 ölçekli bebek evleri için çıkardığı ev eşyası setleri, bu evlerin salonları, yemek odaları, yatak odaları, bebek odaları, mutfakları ve yatak odaları için tasarlanmış.

 Melissa & Doug, bebek evleri için bu seride salon, yemek odası, yatak odası, bebek odası, mutfak ve yatak odası kitleri sunuyor.

Melissa & Doug, bebek evleri için bu seride salon, yemek odası, yatak odası, bebek odası, mutfak ve yatak odası kitleri sunuyor.

Melissa & Doug Mutfak eşyaları setinde bir mutfak masası, iki mutfak sandalyesi, lavabo ve banko, fırın ve ocak, buzdolabı ve bir mutfak dolabı bulunuyor. Bu set yumuşak sarı ve koyu yeşil renk tonları ile Viktorya dönemi tasarımlarına uyumlu. Parçalar o kadar detaylı ki; gerçek boyutlarda üretilseler bir aile tarafından hiçbir zorluk yaşanmadan kullanılabilirler. Çekmeceler çekilebiliyor; kapılarda tokmakve menteşeler mevcut; ocak 4 adet pişirme alanına sahip; altın görünümlü musluğun iki bataryası var; buzdolabının kapak rafları ve buzluk bölmesi unutulmamış; hatta fırının açılabilen kapağında cam görünümlü bir pencere mevcut.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Cam görünümlü bir pencereye sahip fırın kapağı ve içinde tepsisi

Cam görünümlü bir pencereye sahip fırın kapağı ve içinde tepsisi


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir