Minik Ressamlardan Renkli Puzzle


ESEV Yağlı Boya Kursu öğrencileri, Dünya Ressamlar Günü’nü hep birlikte yaptıkları bir puzzle eserle kutladılar.

1488210408_IMG_6840

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Esenler Belediyesi Sanat Evi(ESEV), Yağlı Boya Kursu’nun minik öğrencileri, hocaları eşliğinde Dünya Ressamlar Günü’nü kutladılar. Dünya Ressamlar Günü’ne özel gerçekleştirilen etkinlikte minik öğrenciler, büyükleriyle 16 parçaya bölünmüş 2,60×2,60 büyüklükte bir tuvalin üzerine modern çizgilere sahip bir eserin röprödüksiyonunu yaptılar.

1488210410_IMG_6790

Dünya Ressamlar Günü için klasik bir anmadan ziyade, tüm yağlı boya kursiyerlerinin katıldığı bir etkinliğin yapılmasının daha uygun görüldüğünü söyleyen Resim Kursu hocası Özlem Kaya, “Renkler nasıl farklı pigmentlerden oluşuyorsa, biz insanlar da farklı karakterlerden oluşuyoruz. Renkler bir araya geldiklerinde nasıl güzel bir sanat eseri ortaya çıkıyorsa, insanlar da bir araya geldiklerinde güzel topluluklar oluşuyor. Sanat eserlerinde bize mutluluk veren, keyif veren işlerin ortaya çıkması, farklı kültürden insanların da bir araya geldiklerinde ortaya iyi işler çıkabileceğini göstermek için böyle bir etkinlik yapmak istedik. Herkesin bir puzzle parçası gibi yaptığı çalışmalar bir araya geldiğinde ortaya bu sanat eseri çıktı” şeklinde konuştu.

1488210415_IMG_6763__1_

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir