Minik Sürücüler İçin Modern Sanat


Kiddimoto’nun kırmızı gözlük kaskı, MoMA Design Store’da yerini aldı.

Kiddimoto’nun kırmızı gözlük kaskı tasarım dünyasına giriş yaptı. Kask dünyanın en ünlü sanat ve tasarım enstitülerinden biri olan New York Modern Sanatlar Müzesi (MoMA) tarafından Tasarım Mağazası 2015-Sonbahar kataloğuna eklendi.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

MoMA etkileyici modern sanat koleksiyonu ile dünya çapında üne sahip olan bir müze. ‘İyi  Tasarım’ müzenin 1932’den beri desteklediği bir kavram, Kiddimoto’nun retro görünüşlü koca gözlüklere sahip parlak kırmızı renkte klasik kaykaycı stiline sahip kaskı da sakince durduğu yerden bile dikkat çeken bir tasarıma sahip…

main-zoom

 

Dünyadan Tüm Oyuncak Haberler İçin Tıklayın

MoMA Tasarım Mağazası’nda yaratıcı ve orijinal ürünler vitrine çıkıyor, amaç ise güzel tasarımları topluma tanıtmak ve insanları bu konuda eğitmek. MoMA’nın titiz standartlarının arasından seçilen kırmızı kask, sonbahar kataloğunda olacak ama ağustosun sonuna kadar New York’taki MoMA Tasarım Mağazasından ve online olarak satın alınabilecek.

Bu eğlenceli İngiliz tasarımı, oyunlarda takılacak zevkli bir tercih olması dışında çocuklar için de oldukça koruyucu –yani herkes kazanıyor. Sağlam ABS plastikten yapılıyor, böylece İngiltere’nin ve dünyanın en sıkı güvenlik standartlarını karşılayabiliyor. Alt kısmını ayarlayıp istediğiniz sıkılığa getirebiliyorsunuz, bu da rahat bir uyum sağlıyor, ayrıca kaska özenle yerleştirilmiş 11 delik ise hava dolaşımını sağlıyor.

Kiddimoto’nun kaskları 2 ile 5 yaş aralığındaki çocuklara uygun olarak üretiliyor. Daha fazlasını öğrenmek ve Kiddimoto’nun diğer ürünlerini de görmek için www.kiddimoto.co.uk sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 


Hasan Soycan
Hasan; dününde bir AFL’li, bugününde ise bir ODTÜ Makine Mühendisliği emekçi öğrencisidir. Oldukça uzun bir öğrenci topluluğu serüveninden sonra üniversite hayatına SmartsUnited asistanlığı, bolca ders, futbol ve Oyuncaklar.TV ile devam ediyor. Girişimcilik kültürü ve heyecanına duyduğu yoğun sempati, onu kariyerinde çok beklemeden kendi girişimini kurmak konusunda oldukça heveslendiriyor. Ayrıca, küçüklüğünde kurcaladığı bir sürü oyuncaktan olsa gerek, mekanik heykellere özel ilgi duyar.

Hasan is an AFL alumni, and today he endeavors as a student at METU Mechanical Engineering. After a pretty long student club experience, he continues his university life with an asistantship at SmartsUnited, plentiful of studying, football and Oyuncaklar.TV . Feeling attracted to the entrepreneurship culture and excitement, he has a lot of desire to found his own start-up as soon as possible in his career. Moreover; probably because of all the toys he fumbled around, he has a special interest in mechanical sculptures.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir