Modarri: Parmak kadar şoför mahallinde gerçek araba mekaniği


Gerçek bir direksiyon sistemi, gerçek süspansiyonlar ve dar dönüş açısı ile yolu parmak uçlarınızda hissedeceksiniz. Santa Cruz, California’da yerleşik küçük bir firma olan Thoughtfull Toys, oyuncakların hem dayanıklı ve işlevsel, hem de her zaman çekici olması gerektiğini düşünerek, gerçek bir araba hissi ve görüntüsüne sahip Modarri konseptini çıkardı.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Her Modarri modeli, doğru monte edilmesi gereken en az 5 parçaya sahip.

Her Modarri modeli, doğru monte edilmesi gereken en az 5 parçaya sahip.

Modarri serisi yol, arazi ve pist modelleri olmak üzere, parçaları birbiri ile değiştirilebilen 3 farklı tipte arabadan oluşuyor. Bu işlem küçük eller için kolay olduğu kadar zevkli de bir deneyim. Arabaların her birinde kasa, kaput, tampon, iskelet, süspansiyon ve koltuk bulunuyor. Kutudan çıkan alyan anahtarı ile bu parçalar sökülüp takılabiliyor.

Arabaların ana modülü, diğer tüm parçaların üzerine eklendiği iskelet kısmı. Tekerlekler ve süspansiyon sistemi gerçek arabalardakilere çok benziyor. Koltuğu yerine taktığınızda artık arabayı parmağınızla yönlendirebilecek hale geliyorsunuz ve parmak uçlarınızla gayet gerçekçi manevralar yapabiliyorsunuz. Ancak modeli tamamlamak için gövde panellerini de eklemeniz gerekiyor (ki bu parçalar da diğer arabalarla değiştirilebiliyor). Her model en az 5 parçadan oluşuyor. Parmak uçlarınızla arabalara keskin virajlarda tekerlek kaydırtabilir, kendi etrafında döndürebilir, kendi rotanızı çizdirebilir, engellerin çevresinden veya üzerinden geçebilir, keşfettiğiniz başka numaralar yaptırabilirsiniz. 3D yazıcınız varsa arabanıza sadece size özel parçalar bile ekleyebilirsiniz.

Ayrıca satılan birçok aksesuar ve parça sayesinde tasarımda sınır yok.

Ayrıca satılan birçok aksesuar ve parça sayesinde tasarımda sınır yok.

modarri-16

 

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

modarri-17

Modarri arabaları, diğerlerinden özellikle “gerçek” hissi vermeleri ile ayrılıyor. Daha da önemlisi, açık uçlu bir deneyim sunuyor ki bu özellik TIA (Amerikan Oyuncak Endüstrisi Birliği) tarafından bu yılın yükselen trendleri arasında gösteriliyor.

Modarri arabaları parmaklarla sürülüyor ama gerçek araba hissi veriyor.

Modarri arabaları parmaklarla sürülüyor ama gerçek araba hissi veriyor.

Tasarımcıları, bozulan bir oyuncağın yalnızca sahibinde hayal kırıklığı yaratmakla kalmadığını, ayrıcasatın alan kişiye fazladan masraf bindirdiğini ve çevre için de fazladan çöp anlamını taşıdığını düşünüyorlar. Bu nedenle saatler boyu süren hoyratça oyunlara dayabilen Modarri serisini geliştirdiler. Değiştirilebilir parçalar sayesinde oyuncak her zaman yepyeni algısı yarattığından oyuncağın oyun değeri de artıyor:

“Pazarda bol miktarda “oyna-at” tarzı, kapalı uçlu oyun deneyimi sunan oyuncak mevcut. Çocukların yanlarında taşımalarına ailelerinin aldırmayacakları, açık uçlu oyun deneyimi suna ve çocukların DAHA ÇOK ARAŞTIRMASINA yardımcı olan güzel oyuncaklar yapmayı başardık. Pazarda ayrıca dayanıklı oyuncaklara talep var; çünkü aileler hemencecik bozulan oyuncaklardan artık usanmış durumdalar. İşte biz oyuncaklarımızla bu boşluğu dolduracağız.”


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir