Nostaljik Star Wars Oyuncakları Açık Artırmada 500 Bin Dolar’a Gitti


İngiltere’de bir müzayede şirketi olan Sotheby, nadir bulunun Star Wars oyuncakları için bir açık artırmaya imza attı.

Toplamda 600 parçalık nostaljik Star Wars oyuncakları için yapılan açık artırmada, tam da yeni film öncesi çılgınlık halinde olan Star Wars hayranları ve koleksiyonerlerden oluşan katılımcılar, nadir oyuncakları kapış kapış aldılar.

0starwarsaçıkartırma1

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Açık artırma, en yüksek bedelle satılan parçaların sahibi, tasarımcı Tomoaki Nagao’nun adıyla yapıldı.

0starwarsaçıkartırma4

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Müzayede sırasında, Star Wars V: The Empire Strikes Back (Yıldız Savaşları V: İmparator) filminin 7’li figür seti tam 32 bin dolara satıldı.

Star Wars Auction

1977 tarihli Early Bird Certificate Package ürünü Star Wars kart oyunu 20 bin dolar fiyat ile alıcı bulamazken, Luke Skywalker figürünün daha eski bir versiyonu 20 bin dolar fiyata alıcı buldu.

0starwarsaçıkartırma6


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir