Nostaljik Video Oyunları Avcunuzun İçinde


Atari salonlarındaki jetonlu oyun günlerini bilenler, bugünün bilmeyen yeni kuşaklarına ne kadar anlatırsa anlatsın, yaşamadıkça o günlerin tadını anlamak biraz zor. Her ne kadar kimi mekanlarda halen bozuk para sistemiyle nostalji yapmak mümkün olsa da o zamanın oyun makineleri artık her yerde karşımıza çıkmıyor.

91UQjMHQW7L._SL1500_

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Ancak My Arcade Retro Machine Gaming System ile bir zamanların en iyi nostaljik video oyunları, atari salonlarındaki koca ekranlardan çıkıp artık avuçlarınıza sığıyor.

Gerçek oyun makinesi şeklinde tasarlanan, görüntü kalitesinden seslerine kadar bire bir hazırlanan My Arcade Retro Machine isimli oyun makinesi, avucunuza sığacak kadar küçük.

İçinde tüm zamanların en iyi video oyunları arasından derlenmiş 200 oyun ile gelen makine, sadece 3 adet kalem pille çalışıyor. Türkiye’de henüz bulamayacağınız bu muazzam makinen fiyatı ise 25 ila 30 dolar arasında değişiyor.

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir