Nürnberg Oyuncak Fuarı Ödül Adayları Açıklandı


Dünya oyuncak fuarı devi Spielwarenmesse’nin Nürnberg Oyuncak Fuarı kapsamında vereceği Oyuncak Ödülleri (Toy Award) adayları açıklandı.

Spielwarenmesse Toy Award 2016 da  her yıl olduğu gibi fuarın en gözde bölümlerinden biri olarak dünya oyuncak sektöründe öne çıkan en iyi fikirleri belirleyecek.

4 farklı kategorinin her birinde 3 ayrı adayın yarışacağı ödüllerin kazananları 26 Aralık günü açıklanacak. Biz de Oyuncaklar.TV olarak bu ekranlardan yılın en iyi oyuncakları ve kazanan oyuncak markalarını açıklayacağız.

İşte kategori kategori oyuncak ödülü adayları:

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Bebek&Küçük Yaş Adayları (0-2 Yaş)

Globber 5 in 1

globber

 

“Geleceğin buluşu” olarak tanımlanan Globber, adından da anlaşılacağı üzere 5 farklı fonksiyonu içinde barındıran bir araç. Çocukların büyüme çağındaki farklı yaşlarına hitap ederek, yürümeye başlamadan öncesinden itibaren scooter kullanabilecek yaşa kadarki süreçte yanında olan Globber, sadece eğlencelik değil, motor becerilerin gelişimine de yardımcı.

 

Pat Bells Station

ToyAward Nominierung 2016 – Pat Bells Station / PlayMe Toys International Corp., nominiert fuer Kategorie Baby-Infant / nominated for category Baby-Infant

Müzik sever çocuklara hitap eden bu oyuncak PlayMe Toys isimli markaya ait. 5 renkli zilin her biri ayrı bir ses çıkarıyor ve bu basit notalarla kolayca müzik yapılabiliyor. Çocukların fiziksel ve sanatsal yeteneklerini güçlendiren Pat Bells Station, yanında gelen bir renk kitapçığı ile çocukların ilk alıştırmalarına da yardımcı oluyor.

Yookidoo – Musical Duck Race

yookido

 

Nispeten eğlencelik bir oyuncak olan Yookido’da minik bir su fiskiyesi ve 4 farklı renkte balık var. Çeşitli müziklere göre hem balıklar, hem de fiskiye hareket ediyor. Özellikle el-göz koordinasyonunun gelişimini sağlıyor.

Okul Öncesi (3-5 Yaş)

Tonies

ToyAward Nominierung 2016 – Tonies / Boxine GmbH, nominiert fuer Kategorie PreSchool / nominated for category PreSchool

 

Çocuğunuz hikayeleri ve kahramanları seviyorsa Tonies tam size göre. Bu bir ses kutusu ve içinde 3 farklı kahraman figürüyle geliyor. Her kahramanın kendi hikayesi var ve onu dinlemek için o kahramanı kutunun üzerine koymanız yeterli. İsterse çocuğunuz kendi hikayesini de sesli olarak kaydediyor veya kahramanların hikayesine eklemeler yapabiliyor.

Quadrilla Space City

 

 

Bu gördüğünüz ahşap benzeri tasarım, aslında çocuğunuzun odasına yeni bir evren getiriyor. Farklı şekillerde kurulabilen parçalar, içlerinde karanlıkta bir şölen yaratabilecek ışıklara sahip. Hem oyunluk, hem seyirlik, hem dekorluk.

Junior Kit

2016_SWM_TA_JuniorKit_1

 

Tek parça gibi görünen bu araç aslında çok sayıda parçaya ve bir de çocuklar için özel plastik bir tornavidaya sahip. Çocukların yapı oyuncaklarna girişini, doğrudan montaj yeteneği ve becerisiyle pekiştiriyor.

Okul Çağı (6-10 Yaş)

3D Magic 3D Maker

2016_SWM_TA_3DMagic3DMaker_1

 

Yalnızca oyuncakların değil son dönemde pek çok alanın en dikkat çeken teknolojilerinden 3D yazıcıların minik bir versiyonu olan bu cihaz ile çocuklar, zararsız plastik maddelere UV ışınları yardımıyla şekiller vererek kendi 3D tasarımlarını yapabiliyorlar.

Raben schubsen (Shoving ravens)

 

Çocuklara özgün bir oyun fikri olarak sunulan bu oyunda, paneli iki tarafında çentikler için delikler var. Penguenleri, deliklere geçirilen çentiklerin üzerine koyarak adım adım çıkarmak oyunun amacı, ancak karşı taraftaki oyuncunun da kendi planı olacak elbet.

Bunch O Balloons

 

Son yıllarda muadili pek çok ürün çıksa da hem fikrin babası, hem de en iyi üretim yapan marka olan Bunch O Balloons, ister oyunluk, ister süslemelik olsun tek bir hortuma bağlı 100 adet balonu, bir dakika içerisinde içlerine su doldurarak şişirmeye yarıyor.

Genç ve Aile Kategorisi (11 Yaş ve üzeri)

Huch! & Friends Gum Gum Machine

 

Evet, adından da anlaşılacağı üzere bir sakız makinesi fikriyle hazırlanmış bu oyun, gerçek sakız üretmese de o keyfi yaşatıyor. Mekanizmalı oyun tahtası, oyun kartları ve hammaddeleri temsil eden pullar ile size verilen sürede en iyi sakızı yapmanızı isteyen son derece eğlenceli, eğitici ve donanımlı bir oyun.

KosmoBits

2016_SWM_TA_KosmoBits_1

 

Klasik atari prensibini modern ve teknolojik bir fikirle karşımıza getiren KosmoBits’in alamet-i farikası, tablet ile çalışan bu oyun aparatının kurulumunu parça parça sizin yapacak olmanız. Hem elektronik donanımı öğreten, hem de sonrasında oyunla eğlendiren bir ürün.

Ping Pong Anywhere Net

2016_SWM_TA_PingPongAnywhereNet_1

 

Ne işe yaradığını doğrudan söyleyen, son derece eğlenceli ve ergonomik bir masa tenisi seti karşımızda. Açılığ kapanabilen dayanıklı fileleri, raketleri ve topları ile istediğiniz her yerde masa tenisi oynayabilirsiniz.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir