Nürnberg Oyuncak Fuarı’nda Yılın En İyi Oyuncakları Seçildi


Oyuncaklar.TV olarak Spielwarenmesse eG tarafından Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenen Nürnberg Oyuncak Fuarı ‘ndan anlık haberler vermeye devam ediyoruz. Bu akşam gerçekleşen basın ön gösterimi sonrası, geçtiğimiz hafta adaylıkları açıklanan yılın en iyi oyuncakları da bu akşam jüri tarafından belirlendi.

Dört farklı kategoride seçilen 2015’in en iyi oyuncakları Nuremberg Toy Awards (Nürnberg Oyuncak Ödülleri) kapsamında henüz bu akşam seçildi. Yukarıda link verdiğimiz bağlantılarda tüm adayları görebilirsiniz. İşte bu yılın en iyileri:

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Bebek&Küçük Yaş En İyi Oyuncak (0-2 Yaş)

Globber 5 in 1

“Geleceğin buluşu” olarak tanımlanan Globber, adından da anlaşılacağı üzere 5 farklı fonksiyonu içinde barındıran bir araç. Çocukların büyüme çağındaki farklı yaşlarına hitap ederek, yürümeye başlamadan öncesinden itibaren scooter kullanabilecek yaşa kadarki süreçte yanında olan Globber, sadece eğlencelik değil, motor becerilerin gelişimine de yardımcı.

Okul Öncesi En İyi Oyuncak (3-5 Yaş)

Junior Kit

Tek parça gibi görünen bu araç aslında çok sayıda parçaya ve bir de çocuklar için özel plastik bir tornavidaya sahip. Çocukların yapı oyuncaklarna girişini, doğrudan montaj yeteneği ve becerisiyle pekiştiriyor.

Okul Çağı (6-10 Yaş)

Bunch O Balloons

Son yıllarda muadili pek çok ürün çıksa da hem fikrin babası, hem de en iyi üretim yapan marka olan Bunch O Balloons, ister oyunluk, ister süslemelik olsun tek bir hortuma bağlı 100 adet balonu, bir dakika içerisinde içlerine su doldurarak şişirmeye yarıyor.

Genç ve Aile En İyi Oyuncak (11 Yaş ve üzeri)

 KosmoBits

Klasik atari prensibini modern ve teknolojik bir fikirle karşımıza getiren KosmoBits’in alamet-i farikası, tablet ile çalışan bu oyun aparatının kurulumunu parça parça sizin yapacak olmanız. Hem elektronik donanımı öğreten, hem de sonrasında oyunla eğlendiren bir ürün.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir