OiDroids 2015’in Şampiyonu


OiDroids tuhaf karakterlerden oluşan, cep harçlığı oyuncak grubuna hitap eden değişik bir seri. Yaratıcısı ise Jonhatan Klemenz. Klemenz’in esas başarısı ise konusunda yarıştığı diğer üç karakteri geri de bırakarak yarattığı OiDroids’i Ekim 2015’de Avrupada tescilletmek oldu.

853f92f727f9cb95bc6428c6c2e26611
Diğer finalistler, Fran Bravo tarafından hazırlanan çevre dostu, fantastik çete yaratıkları Natu Natu, Victorya Spunge tarafından hazırlanan animasyon serisi ve üçüncü olarak da Simon Quinn ve Simop Rolph tarafından yaratılmış 2D animasyonlu Cbeebies’de yayınlanan Wussyway isimli sakar kedi karakteriydi.
Kazanan OiDroids oldu ve BLE2016’da bir stand sahibi olmayı garantiledi.

9fcJ38pi
Jüri üyesi, LIMA UK yöneticisi Kelvyn Garder, “Dört mühteşem yarışmacıyla karşı karşıya kaldık, kazananı seçmek çok zor oldu ancak sektörün doğasına uyacak olanın OiDroids olduğunu hissettik, hakkıyla kazandı, onu kutluyoruz” dedi.
Klemenz ise böyle zorlu bir yarışmadan kazanan olarak ayrılmanın çok önemli olduğunu söyledi, 2016’daki gelişmeleri heyecanlı beklediğini belirtti.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir