Origami ve Yapı Mühendisliğinin Sanatsal Yönü


Askeri sığınaklar ve güneş panellerinden bataryalar ve insansız uçaklara, mühendisler origaminin kağıttan kuşlardan çok daha fazlası için esin kaynağı olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Yılların eskitemediği kağıt katlama sanatının en yeni icadı “fermuarlı boru”, kağıtları ağırlık taşıyabilecek kadar sertlikte olacak ancak taşınması ve saklanabilmesi için düz bir hal de alabileceği bir tasarıma sahip. Bu ölçeklenebilir teknik mikroskobik boyuttaki robotlar ve biyomedikal cihazlardan binalara ve köprülere kadar her şeyde kullanılabilir gibi görünüyor.


Hasan Soycan
Hasan; dününde bir AFL’li, bugününde ise bir ODTÜ Makine Mühendisliği emekçi öğrencisidir. Oldukça uzun bir öğrenci topluluğu serüveninden sonra üniversite hayatına SmartsUnited asistanlığı, bolca ders, futbol ve Oyuncaklar.TV ile devam ediyor. Girişimcilik kültürü ve heyecanına duyduğu yoğun sempati, onu kariyerinde çok beklemeden kendi girişimini kurmak konusunda oldukça heveslendiriyor. Ayrıca, küçüklüğünde kurcaladığı bir sürü oyuncaktan olsa gerek, mekanik heykellere özel ilgi duyar.

Hasan is an AFL alumni, and today he endeavors as a student at METU Mechanical Engineering. After a pretty long student club experience, he continues his university life with an asistantship at SmartsUnited, plentiful of studying, football and Oyuncaklar.TV . Feeling attracted to the entrepreneurship culture and excitement, he has a lot of desire to found his own start-up as soon as possible in his career. Moreover; probably because of all the toys he fumbled around, he has a special interest in mechanical sculptures.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir