OYDER’e Genel Koordinatör Atandı


Oyuncakçılar Derneği (OYDER) Yönetim Kurulunun kararıyla oluşturulan Genel Koordinatör kadrosuna, 33 yıl kamu hizmetinde bulunduktan sonra emekli olan Çağatay Öztürk atandı.

15 Temmuz itibarıyla görevine başlayan Çağatay Öztürk 33 yıllık tecrübesini OYDER ile paylaşarak; oyuncak sektörünün tüm temsilcileri ile birlikte sektörün karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak, sektörü üretim, ihracat ve ithalat konularında daha iyi yerlere taşımak için çalışmalar yapacak.

Çağatay Öztürk Kimdir?

Çağatay Öztürk

İhracat Kontrolörü olarak başladığı meslek hayatına Ticaret Bakanlığı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı ve son olarak Ekonomi Bakanlığı’nda, Marmara Bölge

Müdürlüğü (17 yıl ) ve Doğu Anadolu Bölge Müdürlülükleri’nde görev alarak devam etti. Kamu hizmetinden emekli olan Çağatay Öztürk 15 Temmuz 2016’da OYDER Genel Koordinatörü olarak çalışmaya başladı.

 

 

 


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir