Yılın Oyun ve Oyuncak Mucidi 2015 Ödülleri Verildi


Her yıl Chicago Oyuncak ve Oyun Haftası kapsamında verilen Oyun ve Oyuncak Mucidi Ödülleri (TAGIE – Toy and Game Inventor of the Year) 2015 yılı kazananları açıklandı.

Bu yıl 8.kez düzenlenen yarışmanın kazananları, Chicago’s Navy Pier’deki Büyük Balo Salonu’nda yapılan bir törenle açıklandı. İşte bu yılın en iyi oyuncak mucitleri.

Yılın Oyuncak Mucidi (Toy Innovator of the Year)

 

Mark Boudreaux

Mark Boudreaux

Bu yılın en iyi oyuncak icadını ve modellemesini yapan, Yılın Oyuncak Mucidi 2015 ödülünün de sahibi olan isim, 1978’den bu yana Star Wars oyuncakları tasarlayan ünlü mucit Mark Boudreaux‘ya verildi. Hasbro adına ödülü alan Mark Boudreaux, bu ödülü Star Wars Millennium Falcon modeli için aldı.

 

 

 

0star

 

Yeni Star Wars Filminin Tüm Oyuncakları

Yılın Oyun Mucidi (Game Innovator of the Year)

 

exploding-kittens1

Kutu, kart ve masa oyunları alanında verilen Yılın Oyun Mucidi ise Exploding Kittens adlı oyunu birlikte yaratan Elan Lee, Matthew Inman ve Shane Small’a gitti.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmaları İçin Tıklayın

Yılın Parlayan Yıldızı (Rising Star Innovator)

 

obuild2

Her yıl ilk tasarımlarından biri ile ödül alan mucitlerin seçildiği kategoride bu yılın ismi Laurie Peterson oldu. Peterson, çocukların hayal gücü ile kendi karton evlerini tasarladıkları, detaylandırılmış bir set olan Build&Imagine isimli kit ile bu ödülü aldı.

Yılın Dijital/Elektronik Oyuncak Mucitleri (Digital/Electronic Toy Innovator of the Year)

 

spherobb8

Oyuncak dünyası için artık olmazsa olmaz bir kategori haline gelen elektronik ve dijital oyuncaklar alanında verilen ödül, yine bir Star Wars: Güç Uyanıyor filmi oyuncağının oldu. Adam Wilson ve Ian Bernstein, BB-8 robot temalı Sphero tasarımları ile bu ödülü aldılar.

BB-8 Star Wars Robotu Türkiye’de

TAGIE Onur Ödülleri

 

18knerr.span

Onur ödülü niteliğinde olan In Memoriam ödülleri, Frizbi, Hula Hoop, Slip-N-Slide gibi daha birçok oyuncağın yaratıcısı olan Richard Knerr ve Spud Melin‘in anısına verildi.

Yaşam Boyu Başarı Ödülü

 

indir

TAGIE’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü ise Matchbox Toys ve Hasbro adına tasarımlar yapan Richard Maddocks’a verildi.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir