Oyuncak Penguenden İnteraktif Ayna


Teknoloji ile oyuncakların birleşmesinden doğan ilginçliklere her gün bir yenisi daha ekleniyor.

Oyuncaklara interaktif tasarımlar eklemesiyle ünlü olan sanatçı Daniel Rozin, teknolojiyi bu sefer de oyuncak pelüş penguenlere uyguladı. Daha önce de farklı eşyalardan ve objelerden interaktif aynalar yapan Daniel Rozin, bu tasarımlarından bir sanat galerisi bile yaratmış durumda.

peng-1

Dünyadan Daha Fazla Haber İçin Tıklayın

Bu seferki tasarımını ise oyuncak pelüş penguenler ile yapmış olan Rozin, motorlu bir silindir üzerinde yer alan 450 adet penguen oyuncağı birleştiriyor ve karşısında hareket eden nesnelere göre hareket etmelerini sağlıyor. İnteraktif ayna terimi de burada anlam kazanıyor; çünkü klasik bir ayna gibi görüntüyü değil fakat hareketleri yansıtan ilginç ve eğlenceli bir tasarım karşımıza çıkıyor.

 


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir