Oyuncak Şenliğinde Çocuklar Tohum Topu ile Tanıştı


Muğla’ya bağlı Datça Belediyesi ile Ankara Çocuk ve Gençlik Müzeleri Derneği işbirliğinde organize edilen Oyuncak ve Çocuk Şenliği bu yıl 9.kez gerçekleşti.

Şenlikte gerçekleştirilen birçok etkinliğin içerisinde en çok dikkat çekenlerden birisi de Tohum Topu adı verilen modern yeşillendirme tekniğini anlatan ve uygulayan etkinlik oldu.

Tohum Topu Nedir?

tohum-720x410

Organik Oyuncak Modelleri İçin Tıklayın

Tohum Topu, diğer adı Masanobu Fukuoka olan ve bu adı da ilk kez ortaya çıkan Japon bilim adamından alan bir tohumlandırma tekniği. Pirinç ve buğday tarlaları için geliştirilen yöntemde temel olarak olabildiğince farklı çeşitli tohumlar killi toprak ile karıştırılıyor ve yuvarlak birer köfte görünümüne sokuluyor.

Hızlı ve verimli bir sonuç sağlayan teknik ile ilgili olarak , Datça’da çocuklara bu tekniğin eğitimini veren Deniz Arı, Tohum Topu yönteminin Yunanistan’ın kıraç adalarında doğayı yeşillendirmek için kullanıldığını söylerken dünyadaki tüm kıraç alanların yeşillendirilmesinin bu yöntem il mümkün olduğunu belirtti.

Türkiye’den Daha Fazla Haber İçin Tıklayın

 

 


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir