Oyuncakçılar Derneği Resmi Dergisi “TOYDER”‘in 8.Sayısı Çıktı


Oyuncak sektörünü buluşturan, güncel haberleri, dünyadan ve Türkiye’den oyuncağa dair gelişmeleri hem sektörel anlamda, hem tüketici bazında derleyerek sunan, oyuncak inceleme yazılarıyla farklı oyuncak kategorilerindeki yeni trendleri detaylarıyla anlatan oyuncak dergisi Toyder, Eylül-Ekim 2016 tarihli 8.sayısını yayınladı.

Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından hazırlanan derginin giriş yazısını yazan OYDER Başkanı Yakup Kireçci şu ifadeleri kullandı:

“Sektörümüzün gelişmesi, bilgilendirilmesi, sektörde birlikteliğin artması, dayanışmanın çoğalması, dünya ve iç pazar gelişmelerinden ve yapılan araştırmalardan haberdar olunması, yatırımlar ve yeniliklerin takip edilebilmesi için gerekli en önemli araç olan dergimizi sizlerle buluşturmaktan memnuniyet duymaktayız. Siz üyelerimiz ve okurlarımızdan, değerli fikir ve yorumlarınızla önceden olduğu gibi bizi yalnız bırakmayıp, desteklerinizi esirgememenizi rica ediyoruz.”

Derginin Yayın Koordinatörü Atıl Aydoğan ise küresel oyuncak trendleri kapsamında yeni icatları, teknolojik ve akıllı oyuncak ürünlerini değerlendirerek “Google, Apple, Alexa bizim yakından takındığımız, sıradaki büyük şeylerin sahibi olmaya aday şirketlerden sadece birkaçı. Binlercesi daha var. Büyük teknoloji şirketlerinin sıradaki büyük şeyleriyle oyuncakların ne ilgisi var?” sorusunun cevabını aradı.

TOYDER’in son sayısını ve geçmiş sayılarını Dijimecmua platformu üzerinden okuyabilirsiniz.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir