Pakalino ile Kutup Macerası


3-7 yaş arasındaki çocuklara zaman kavramını anlatmaya daha genel olgulardan başlamak gerekirken, yaşadığı mevsimden, hava durumundan, bitki örtüsü ve hayvanlardan yola çıkmak zaman kavramının netleşmesiyle birlikte doğayla daha derin bir bağ kurmasını da sağlar.

1485870331_PAKOL__NO

Her ay farklı bir tema işleyerek okulöncesi eğitim döneminde çocukların 7 ana gelişim alanını destekleyen Pakolino aktivite kutuları, Şubat ayında mevsimlerden yola çıkarak çocuklarımıza zaman kavramını anlatmayı hedefliyor. Kış mevsiminin en belirgin ve de sevimli temaları olan kar, kutup ayıları ve husky köpeklerle eğlenceli bir ay sizi bekliyor. Şubat ayında Pakolino’yla çocuklarımız önce sevimli Kutup Ayı’larıyla bowling oynayacak, daha sonra kendilerine Husky ve kızak şekilli kalemlikler yapacaklar. Üçüncü ve son aktivitede ise, kışın en tatlı sembollerinden kar yapacaklar.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir