Pakolino ile “Gezginin Dünyası”


 

3-7 yaş arasındaki çocuklara dünyanın, farklı kültürlerin ve etnik yapıların bir zenginlik olarak öğretilmesi, özellikle okulöncesi dönemde gelişmeye başlayan ön yargıları erken yaşta kırıp, çocukların empati yeteneğinin gelişmesine katkı sağlıyor.

1483442466_pakol__no-1

Pakolino aktivite kutuları Ocak ayında çocuklara aileleriyle birlikte Dünya’yı oyunla keşfetme imkanı tanıyor, çünkü çocuklar en iyi oyun yoluyla öğrenir.

Her ay farklı bir tema işleyerek okul öncesi eğitim döneminde çocukların 7 ana gelişim alanını destekleyen Pakolino aktivite kutuları, Ocak ayında empati ve hoşgörüyü merkeze alarak anne babaları çocuklarıyla beraber farklı kültürleri keşfetmeye ve Dünya turuna çıkmaya davet ediyor.

1483442469_pakol__no_2

Bu ay Pakolino’yla çocuklarımız önce dünya haritası üzerinde kıtaları ve ülkeleri keşfe çıkıyor, sonra dokuma tezgâhı kurarak her kültürün ilk çağlardan bu yana geliştirdiği dokuma örneklerini öğreniyorlar. Üçüncü ve son aktivitede ise, Çinlilerin elektrik ve gaz lambası icat edilmeden önce evlerini aydınlatmak için kâğıt ve ipekten yaptıkları mumlu fenerlerden yapıyorlar. Hem de Çin’in en önemli sembolü sevimli Panda şeklinde.

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir