Pera Çocuk Atölyeleri’nde Teknoloji ve Sanat Bir Arada


Pera Çocuk, “Katherine Behar, Veri Girişi” sergisi kapsamında dijital teknolojileri öne çıkaran iki yeni ve eğlenceli atölye düzenlendi, atölyelerin ilki 24 Eylül’de başladı. 7/12 yaş gruplarına yönelik hazırlanan yazılım sanatı atölyelerinde çocuklar, teknolojiyle yapabileceklerinin sınırlarını zorladı.

Türkiye’den Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Düşün, Tasarla, Üret” adlı atölye çocuklara, 3 boyutlu düşünebilme ve düşündüğünü dijital ortamda eğlenceli bir şekilde tasarlayabilme imkanı sundu. 3Dörtgen Atölye eğitmenliğinde gerçekleşti. Çocuklar ürettikleri 3 boyutlu tasarımları, günün hatırası olarak birkaç gün sonra müzeden teslim aldılar.

1473170021_microsoft_ile_kod_saati_minecraft___1

Pera Eğitim ve Microsoft iş birliği ile hazırlanan “Microsoft ile Kod Saati: Minecraft” atölyesi, çocukların yazılım dünyasını keşfetmelerine yardımcı oluyor. 16 Ekim Pazar gerçekleşen atölye, çocukların sergi turu ile başladı. Ardından Code.org’un tüm dünyada sürdürdüğü ve Microsoft’un da başından bu yana destek verdiği “Kod Saati” uygulaması yazılımıyla tanışan çocuklar, iki boyutlu Minecraft dünyasında blokları birleştirerek bilgisayar kodu yarattı.

1473170074_banner_olabilir


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir