Pera’da Çocuklara Işığın Ressamı ve Balkan Sanatı Tanıtılıyor


Pera Çocuk atölyeleri, iki yeni sergi paralelinde on üç yaratıcı atölye düzenliyor. Fransız sanatçı Félix Ziem’in, Félix Ziem: Işık Denizinde Bir Gezgin sergisinden hareketle geliştirilen atölyelerde çocuklar, suluboya tekniğiyle renk tonlarını araştırıyor, kartpostal ve albüm tasarlıyor. “Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” adlı sergi kapsamında düzenlenen atölyelerde ise katılımcılar, Balkan kültürü ve güncel sanatı hakkında bilgi ediniyor. Çocuklara yönelik felsefe atölyeleri, yaratıcı ve eleştirel düşünmeyi öğretirken, sorgulama, nedenleme ve bağımsız öğrenme yetilerinin yanı sıra bütüncül bir yaklaşımla akademik ilerlemeyi destekliyor.

Türkiye’den Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik geliştiren atölyeler, 19 Kasım- 18 Aralık 2016 tarihleri arasında çocukları bekliyor.

1478592528_dramayla_i________n_pe__inde_7_12yas

1478592528_bizim___ehrimiz_60yasustu__1_

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir