Pie Face: Tokat Dolusu Pasta!


Hasbro, Pie Face ile size gergin bir bekleyişin ardından gelen tokatın unutulmaz şaşkınlığı ve Rus ruleti size kremayla süslenmiş bir şekilde sunuyor.

Pie Face, risk açısından rus ruletinden hiç farklı değil fakat burada hasar, kısa süren bir kafa karışıklığı ve tabii kaybolan saygınlığınız. Adından da anlaşılacağı gibi bu oyun pasta fırlatmanın otomatikleştirilmiş ve şaşırtmalı şekli.

Hasbro’nun orijinal Pie Face oyunu 60’lı yıllara kadar uzanıyor.

Hasbro’nun orijinal Pie Face oyunu 60’lı yıllara kadar uzanıyor.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

5 yaş ve üzeri herkesin oyanyabileceği Pie Face, çocukların evin geri kalan kısmı yerine sadece bir masayı dağıtmalarını sağlamak üzere tasarlanmış. Kutunun içinde bir sünger, ibreli bir çark, bir çene desteği, bir adet (fuarlarda, AVM’lerde içinden kafanızı geçirip hatıra fotoğrafı çektirdiğiniz) içi oyuk çerçeveye ek olarak mekanizmayı oluşturacak ucunda el bulunan bir kol ve ellerinizle döndürerek bu kolu rastgele harekete geçirip suratınızın tam ortasına krema şaplağını yemenizi sağlayan bir çift tutamaç bulunuyor.

Bir avuç dolusu kremadan kaçma imkanınız yok.

Bir avuç dolusu kremadan kaçma imkanınız yok.

Pie Face, 5 dakikadan daha kısa sürede birleştiriliyor. Bunun için yukarıdaki parçaları yerlerine takmanız ve ucunda el olan manivelayı (çenenizi desteğe yerleştirdiğinizde elin düz kısmı yüzünüze bakacak şekilde) yerleştirmeniz gerekiyor.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Fırlatma mekanizmasını birleştirdikten sonra her oyuncu sırayla çark üzerindeki ibreyi çeviriyor. Kol hangi rakamda durursa mekanizmadaki tutamaçları o kadar kez döndürmeniz gerekli. Örneğin ibre 4 rakamında durduysa tutamaçları 4 kez çeviriyorsunuz. Bir avuç kremanın yüzünüzle buluşmasından kaçabilirseniz sıra diğer oyuncuya geçiyor. İbre X işaretinde durursa sıranızı savuyorsunuz; diğer işarette durursa sıra tersine dönüyor (tabii iki kişi oynarken bunun bir anlamı yok). Önünde sonunda oyunculardan biri kremanın, -ya da evde krema yoksa süngerin- lezzetli tokadı ile buluşuyor. Süngerinizi tercih ettiğiniz bir sıvıya batırarak oyuna biraz daha heyecan katabilirsiniz.

İçi oyuk maske herkesi masum gösterecek şekilde tasarlanmış.

İçi oyuk maske herkesi masum gösterecek şekilde tasarlanmış.

Aslında çalışma sistemi gayet kolay, fakat saatler süren basit bir eğlence sunuyor. Hasbro, Rocket Games şirketinden üretim ve dağıtım haklarını geçtiğimiz Haziran ayı başlarında satın alarak bu yeni versiyonda, orijinali 60’lı yıllara dayanan yarım asırlık Pie Face oyununu canlı renklerle hayata döndürmüş.


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum
  • comment avatar Koray Sarıdoğan 1 Aralık 2015

    Merhaba Sevgi Hanım. Bu ürün maalesef henüz Türkiye’de satışa çıkmadı.

  • comment avatar sevgi sami 30 Kasım 2015

    merhabalar
    pie face oyuncagını nereden satın alabiliriz acaba?
    tesekkurler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir