Pixels Filmi Gösterime Girdi


Seksenli yılların video oyunu kahramanları, şimdi dünyayı gerçekten kurtarmak için bir sinema filmiyle geri döndüler

Hayatı seksenli yılların, hadi biraz daha uzatalım, doksanlı yılların başlarına denk gelenlerin yakından tanıyacakları, sonraki kuşakların dahi popülerliği sebebiyle aşina olacakları video oyun kahramanları, ilginç bir film fikriyle geri dönüş yapıyorlar.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Happy Madison Production ismiyle kurulan ve Adam Sandler’a ait olan firmanın yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmeni ise Chris Columbus.

Bilindik Amerikan tarzı kahramanlık hikayesi olsa da görsel efektleri ile eğlenceli bir maceraya çıkan Pixels filmi, geçtiğimiz hafta itibariyle Türkiye’de gösterime girdi.

Pixels Filminin Konusu

pixels-movie-3-1500x844

Pixels filminin konusu, aslında kurgu olarak alıştığımız bir hikaye. Seksenli yıllarda, bir atari turnuvasının kayıtları uzaya gönderiliyor ve şans eseri uzaylılar tarafından bulunan kayıtlar, onlar tarafından bir savaş ilanı gibi algılanıyor. Bunun sonucunda dünyaya saldırmaya karar veren uzaylıların video oyunundan çıkma askerlerine karşı Sam Brenner isimli kahramanımız ve arkadaşları da mücadele veriyor.

Tüm Karakter Yazıları  İçin Tıklayın

Filmin başrollerinde Adam Sandler, Michelle Monaghan, Josh Gad ve Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Peter Dinklage karşımıza çıkıyor. Tabii dijital kahramanlar olan Pac-Man, Frogger, Space Invaders, Q’bert, Donkey Kong ve Gala gibi isimler haricinde.

xxcmrmatqkzqeernmbbq

 

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir