Pogginz Kask Aksesuarları: Sıkıcı bir kask havalı bir şapkaya dönüşüyor!


Çocuğunuz bir prenses, bir dinozor, bir köpekbalığı ya da hatta bir dinozor prenses olmak için sizden kaskını isterse ne hissedersiniz?

Annesinin ayakkabılarıyla evde dolaşan, ya da plastik kılıçlarla hayali bir arenada savaşan çocuklar ebeveynler için yabancı bir sahne değil. Çocuklar rol yapmaya bayılır. Ama çoğu zaman güvenlik bu dünyaya düşmandır. Çocuklar için havalı görünmek eğlenmek kadar önemlidir ve hayal dünyalarında kayboldukları için her zaman sorumlu davranmayabilirler.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Finn ve Red Hook

Finn ve Red Hook

Pogginz, her türlü kaska (pakete dahil değil) uyabilen hafif bir aksesuar. Cırtcırt şeritleri sayesinde birçok defa takılıp çıkarılabiliyor. Cırtcırt şeridi kaska yapıştırdığınız andan itibaren bu yumuşak, parlak vinleks Pogginz parçaları takmaya hazırsınız. Bu setler birbirleriyle değiştirilebilir, birbirleriyle kullanılabilir olduklarından birçok kombinasyon da mümkün. Cırtcırt şeritler endüstri sınıfı olduğu için kask üzerine 700 defaya kadar sökülüp takılabiliyor, bu sayede istediğiniz sayıda set satın alabilir (ya da arkadaşınızla değiş-tokuş yapabilir), istediğiniz yere yapıştırabilir ve daha önce düşünülmemiş birçok yeni stil yaratabilirsiniz. İsterseniz daha fazla cırtcırt şerit satın alabilir ve bir seti birden çok kask üzerinde de kullanabilirsiniz.

redhook2

Kaykay, paten, scooter, bisiklet, kızak ya da amaçsızca koşuşturma gibi her türlü dış mekan etkinliğinde çocuklarınız artık kasklarını takmayı kendileri isteyecekler, çünkü artık kasklar da oyunun bir parçası.

Şu anda bu ürün ailesinde 10 kadar set mevcut. Tacı ve duvağı ile Sparkle, gerçek bir prenses için tasarlanmış. Daha maceracı olanlar için Spike ve Hook dinozor stillerinde renk seçenekleri var. Kuyruğu ve yüzgeci ile köpekbalığı Finn, istenirse sivri dişli Razor ile birlikte kullanılabilir. Bir çift boynuzdan ibaret olan Steer ya da kırmızı-turuncu alevli Blaze de seçenekler arasında. Bunları istediğiniz şekillerde karıştırıp birlikte kullanabilirsiniz. Dinozor prenses ya da boynuzlu bir köpekbalığı, oyun dünyasında pekala kabul edilebilir karakterler.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Sparkle setinde bir taç ve ona uygun bir duvak geliyor.

Sparkle setinde bir taç ve ona uygun bir duvak geliyor.

Pogginz’ler, profesyonel hemşirelik yapmış bir anne olan Claire O’Neal tarafından yaratılmış. Kendisi güvenlik takıntısı (aynı zamanda gıda güvenliği, ekran yerine kitap, vs.) nedeniyle çocukları her koşulda kask takmaya razı edecek bir yol bulabilmiş. Pogginz aksesuarları o kadar da komik durmuyor; yetişkinler tarafından da kullanılabilir.

 ABD’nin North Carolina eyaletinde yaşayan Claire O’Neal hem bir hemşire, hem de bir anne. Pogginz setlerini çocuklara oyun sırasında kask giydirebilmek için tasarlamış.

ABD’nin North Carolina eyaletinde yaşayan Claire O’Neal hem bir hemşire, hem de bir anne. Pogginz setlerini çocuklara oyun sırasında kask giydirebilmek için tasarlamış.

Lütfen unutmayınız: Kask, bir moda aksesuarı değil, bir güvenlik önlemidir. Çocuklarda bu durum daha da ciddi hale gelir; zira onlar trafiği daha farklı algılarlar: Öncelikle, çocukların görüş açısı yetişkinlerinki kadar geniş değildir. Ayrıca yaklaşan bir taşıtın hızını değerlendirebilecek kadar deneyimleri yoktur, hareketlerini önceden tahmin etmek de zordur. Tüm bunlara ek olarak çocuklar oyuna daldıklarında her zaman tedbirli olamayabilirler. Bazı çocuklara kask giydirmeyi denemek bile çok zor iken bazıları bunu yapmaya heveslidir. En iyi yol, sorumlu bir ebeveyn olarak çocuğunuza güzel bir örnek teşkil etmektir. Siz her fırsatta kaskınızı takarsanız çocuğunuz da sizi taklit edecektir. Kasklar, vücudumuzun en önemli organını korurlar.


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir