Pokemon’un 20.Yılında Rekor Satış Bekleniyor


Pokemon tüm zamanların en sevilen çizgi filmlerinden biri haline geldi. Tüm dünyada çocukların heyecanla izlediği, kıyafetlerinden oyuncaklarına kadar tüm hayatlarında yer eden Pokemon, bu yıl 20.yıldönümünü kutlayacak.

Yeni Pokemon bölümleri henüz söz konusu değilse de özellikle online yayın üzerinden devam eden bir çılgınlık niteliğine halen sahip olan çizgi filmin oyuncakları ve oyunları da raflarda bulunmaya, üstelik yeni ürünlerle devam ediyor.

EsdeviumPokemon300

Pokemon oyuncakları ve oyunlarının bazılarını üreten, özellikle Pokemon kart oyunları ile tanınan  Esdevium Games isimli firma, 2016 yılı için rekor satış beklediklerini duyurdu. Bunun en büyük dayanağı da 2014 yılında yüzde 34, 2015 yılında ise yüzde 56 oranında bir satış büyümesi gerçekleştirmeleri oldu.

The Pokemon Company, uluslararası bir marka olarak 2016 yılının bir kilometre taşı olacağını ve yı boyunca birçok etkinlik, yeni video oyunları, yeni animasyonlar ve etkinlikler ile kutlanacağını ifade etti.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir