Quoridor Oyun İncelemesi


Sırası gelen oyuncu, kendi taşıyla hamle yapmak veya karşı tarafa engel koymak gibi iki tercih hakkına sahip. Dört yöne birer hamle yapma hakkı olup engel üzerinden atlayamayan oyuncular, geçemeyecek şekilde rakip taşın altını kapatamıyorlar.

Dört kişi oynandığında ise başlangıçtaki engel sayısı 5’e düşüyor ve oyuncular, saat yönünde hamle yapıyorlar. Karşı çizgideki 9 kareden herhangi birine ilk ulaşan oyuncu oyunu kazanıyor. 10 ile 20 dakika arasında değişen oyunun tasarımını, özellikle orijinal olması ve daha önce benzerini görmememiz nedeniyle çok sevdik.

IMAG0554

 

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Kuralları basit  fakat satrançla yarışabilecek seviyede karışık olduğu, oyuncunun yaratıcılığına ve yeteneğine göre sayısız seçenek ile oynama şansı sunduğu ve en önemlisi de bu koridorlardan çıkmanın o kadar da kolay olmadığı gibi pek çok sebep göz önüne alındığında, geriye sadece bu akıl zorlayan oyunu daha çok oynamak ve oynamayanlara tavsiye etmek gerekiyor.

 


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir